مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3293236691351633091

یانگوم کره‌ای در فیلم ایرانی

لی یانگ آئه، هنرپیشه اهل کره‌جنوبی است که با بازی در نقش یانگوم در سریال درام ـ تاریخی «جواهری در قصر» در سراسر دنیا (بویژه کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا و خاورمیانه و علی‌الخصوص ایران) محبوبیت و شهرت بسیاری کسب کرد و ظاهرا قرار است در آینده‌ای نزدیک بازیگر جدید یک فیلم ایرانی شود.

به گزارش فارس، قربان محمدپور که بتازگی ساخت فیلم سینمایی «دختر شیطان» را به پایان رسانده است برای پروژه جدید خود با عنوان«عاشقی در هانوی» درخواست پروانه ساخت داده است.

این کارگردان قصد دارد برای فیلم سینمایی«عاشقی در هانوی» از لییونگ آئه (leeyoung-Ae) که مردم ایران او را با نام یانگوم میشناسند دعوت به همکاری کند. در همین راستا قربان محمدپور کارگردان، سیمون سیمونیان مجری طرح و حسن غلامی سرمایهگذار بخش ایران فیلم سینمایی «ملاقات در هانوی» پس از دریافت پروانه ساخت فیلم به سئول میروند تا با مدیربرنامههای این بازیگر کرهای مذاکره کنند. پس از فیلم سینمایی «دختر شیطان» و «سلام بمبئی» که محصول مشترک کشور ایران و هند بودند، فیلم سینمایی «عاشقی در هانوی» اولین فیلم تولید مشترک کشورهای ایران، کره و ویتنام محسوب میشود. این فیلم به خاطر همکاری با کشور کره میتواند در 80 هزار سالن سینمایی که در چین وجود دارد به نمایش درآید.