مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3292518827868348015
هشدار هفته

هشدار درباره پول های مجازی

رئیس پلیس فتای ناجا یکی از تهدیدات جدی در فضای تلگرام را ارائه پول مجازی گرام اعلام کرد و نسبت به خطرات پول‌های مجازی هشدار داد.

سردار سیدکمال هادیانفر درباره پول مجازی تلگرام که بتازگی تحت عنوان گرام به کاربران این شبکه اجتماعی فیلتر شده در ایران فروخته میشود، گفت: پول دیجیتال گرام یکی از تهدیدات جدی از سوی تلگرام است. در فاز نخست 1.2 میلیارد دلار از این پول مجازی عرضه شده که برابر اطلاعات ما تا کنون 810 میلیون دلار آن به فروش رفته است. رئیس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه عمده خریداران گرام خارجی و از کشورهای روسیه هستند، تصریح کرد: برخی از خریداران نیز ناشناس هستند اما باید توجه شود که این پول مجازی هیچ پشتوانهای ندارد و اگر در آینده پاول دوروف تصمیم بگیرد که تلگرام را جمع کند آنوقت معلوم نیست که سرنوشت این سرمایهگذاری چه خواهد شد.

هادیانفر با هشدار درباره پولهای مجازی اظهار کرد: عرضهکنندگان پولهای مجازی، بیت و بایت را با تبدیل کردن به رمز به مردم میفروشند این پولها هیچ پشتوانهای ندارد و معلوم نیست بعد چه اتفاقی برای این پولها میافتد. همانطور که در مورد پول مجازی بیت کوین پس از مدتی که ارزش آن رشد فراوانی داشت ناگهان با افت قیمت روبهرو شد.

وی با بیان اینکه خرید پولهای مجازی مانند این است که مردم ریال خود را به دلار تبدیل کرده و سپس چند کد صفر و یکی دریافت کنند، گفت: معلوم نیست که سرنوشت این سرمایه چه خواهد شد.