مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256437031085635909

تولید زیورآلات هوشمند

نمونه اولیه دستبندی ساخته شده که با کمک الگوریتم‌های ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی می‌کند و با مشاهده وضعیت غیرمعمول حمله مهاجم به وی را ردیابی و به رهگذران هشدار می‌دهد.

به گزارش مهر، ساخت زیورآلاتی که هنگام حمله به صاحبشان پیام هشدار ارسال میکنند، پدیده چندان تازهای نیست. در همین راستا جدیدترین نمونه زیور آلات حفاظتی یعنی دستبند Smart Jewelry ساخته شده است.

جایوان پاتل یکی از دانشجویان دانشگاه آلاباما این دستبند را ساخته که هم اکنون فقط نمونه اولیه آن تولید شده است. در این دستبند یک میکروکنترلر کوچک همراه ژیروسکوپ، سرعتسنج، حسگر دما و فشار، جیپیاس و میکروفون وجود دارد.

گجت مذکور به کمک حسگرها فعالیتها و علائم حیاتی کاربر را مداوم رصد میکند. همچنین میتواند وضعیت او (کاربر ایستاده یا دراز کشیده) را تشخیص دهد. از سوی دیگر یک الگوریتم ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی میکند و میان آنها با حرکات غیر منتظره و ناگهانی (که احتمالا نشانگر حمله مهاجم است) تمایز قائل میشود.

دستبند هنگام ردیابی حرکات غیرمنتظره صدای بوق بلندی از خود منتشر میکند و چراغهای الایدی قرمز رنگ آن چشمک میزنند تا توجه رهگذران را جلب کنند. همچنین گجت به وسیله بلوتوپ به موبایل کاربر متصل میشود و پیامی به پلیس و شماره تماس افرادی از پیش تعیینشده میفرستد. این پیام حاوی موقعیت مکانی کاربر نیز است.