مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256435864564387977

اتومبیل 8تُنی رئیس‌جمهور

شرکت خودروسازی کادیلاک اعلام کرده، خودروی تشریفاتی رئیس‌جمهور آمریکا را با استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا ساخته و بزودی آن را تحویل کاخ سفید خواهد داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان سازنده خودروی یک و نیم میلیون دلاری ترامپ اعلام کرده‌اند خودروی ساخت آنها از ترامپ در مقابل سلاح‌های بالستیک، انفجار مواد شیمیایی و سایر مواد منفجره محافظت خواهد کرد و این خودرو در اواخر تابستان به تیم محافظان او تحویل می‌شود.

این ماشین زرهی محصول کارخانه کادیلاک قرار است جایگزین خودروی ویژه دوران ریاست جمهوری باراک اوباما شود. در این خودرو ضخامتی برابر با هشت اینچ دارد و در برابر انفجار بمب مقاوم است، همچنین درصورت بروز حمله شیمیایی درون آن اکسیژن پخش میشود.

این خودروی سدان طولی بزرگتر از خودروهای معمولی دارد و فعلاً در یک پوشش استتار قراردارد تا شناسایی نشود. اکنون ترامپ از خودرویی که برای اوباما ساختهاند برای رفت و آمد در سطح جادهها استفاده میکند. قرار است حدود 12 عدد از سری جدید خودروهای تشریفاتی برای ترامپ ساخته شود که به گفته سازندگان امنترین وسیله نقلیه درجهان و مبلغ کل آن 8/15 میلیون دلارخواهد بود.

وزن خودرو حدود هشت تن و دارای درهایی از جنس فولاد و شیشههای ضد گلوله است. این خودرو دارای جایگاه ویژه حمل سلاح و سیستم تولید اکسیژن و تایرهای ضد پنچر شدن است. پنجرهها از خارج قابل بازشدن و شکستگی نیستند و فقط راننده میتواند پنجره خودرو را در مواقع اورژانسی یا مورد نیاز باز کند. روی باک سوخت آن موادی وجود دارد که حتی درصورت برخورد مستقیم با موشک دچار انفجار نمیشود.