مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256413992790671917

شگرد عجیب برای سرقت عابر بانک

دو مرد جوان بعداز آزادی از زندان به بهانه خرید شارژتلفن همراه، کارت بانکی مغازه داران را سرقت و موجودی حساب آنها را خالی می‌کردند.

به گزارش جامجم، چند روز پیش گزارشی در دستورکار ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که نشان میداد دو مرد جوان از فروشگاهی در شهریار کارت بانکی مغازه دار را سرقت کرده و از طریق دستگاه خودپرداز یک جایگاه سوخت بخشی از پولها را برداشت کردهاند. با تشکیل پرونده قضایی در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران با دستور قاضی رسولی، تحقیقات ادامه پیدا کرد تا این که ردپای متهمان در چند جایگاه سوخت در محله فتح و خلازیر تهران بهدست آمده بود. دوربینهای مداربسته آنجا بازبینی و تصویر سارقان بهدست آمد. تصاویر آنها در اختیار جایگاهداران سوخت قرارگرفت تا به محض دیدن آنها به پلیس خبردهند. سرانجام ساعت 15 بعداز ظهر شنبه 25 فروردین امسال کارگر یکی از جایگاههای سوخت حوالی محله فتح با پلیس تماس گرفت و اعلام کرد سارقان به محل کارش آمدهاند. ماموران در آنجا حاضر شدند و متهمان را بازداشت کردند. با تحقیق از متهمان معلوم شد آنها دست به سرقتهای مشابه زدهاند و به کمک سه کارگر جایگاه سوخت، توانسته اند با کارتهای سرقتی از دستگاه خودپرداز جایگاه سوخت، پول برداشت کنند. در این مرحله سه کارگر جایگاه سوخت هم بازداشت شدند و گفتند فریب این دو جوان را خورده و در قبال دریافت مبلغی پول اجازه دادهاند آنها از دستگاه خودپردازجایگاه سوخت استفاده کنند.

دیروز ـ یکشنبه ـ دو جوان که حسین و بهروز نام داشتنددرشعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران نزد بازپرس رسولی، مورد تحقیقات قضایی قرار گرفتند. حسین به بازپرس پرونده گفت:من کارم خیاطی بود. پیش از عید درجریان دعوای خانوادگی ازمن شکایت شد و به زندان افتادم. 15 روز در زندان تهران بزرگ بودم. آنجا با بهروز آشنا شدم. او قبلا خیاطی میکرد که بیکارشده بود و به سرقت رو آورده و به اتهام سرقت گوشی تلفن همراه در زندان بود . ردمال و یک سال حبس داشت اما توانسته بود رضایت بگیرد و همین باعث تخفیف در مجازاتش شده بود. یک هفته بعداز آزادی من، بهروز هم آزاد شد. ما دو نفر بیکار شده بودیم. بنابراین تصمیم گرفتیم از مغازهداران سرقت کنیم. از اوایل امسال به مدت چند هفته سرقتهایمان را در شهریار انجام دادیم. با شناسایی مغازهدارانی که دستگاه کارتخوان داشتند برای خرید شارژ تلفن همراه به آنجا میرفتیم.

متهم به سرقت ادامه داد: به نوبت در نقش مشتری ظاهر میشدیم. من برای خرید کارت شارژ تلفن میرفتم و همان موقع مغازهدار با کارتش برایم شارژ میخرید که همان موقع رمز کارت را به خاطر میسپردم. بعد دوستم وارد میشد و درخواست کالای مختلف میداد و در این فرصت کارت بانکی را همراه پولهای موجود درصندوق مغازه سرقت میکرد.

با اعتراف وی، همدست او نیز گفتههایش را تائید و به این دزدیهای سریالی اعتراف کرد. با توجه به این که سرقتهای آنها در شهریار رخ داده بود، پرونده با نبود صلاحیت رسیدگی از دادسرای ناحیه 34 تهران به دادسرای شهریار ارسال شد تا تحقیقات تکمیلی از این دو متهم ادامه پیدا کند.