مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256413275376726092

زن تنها ؛ قربانی سرقت طلا

زن میانسال در نبود اعضای خانواده‌اش در شرق تهران به قتل رسید و عامل جنایت با سرقت طلاهای او فرار کرد.

به گزارش جامجم، ساعت 17 شنبه 25 فروردین امسال مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل خواهر 55 ساله اش در خانهای حوالی میدان نبوت در شرق تهران خبرداد.

ماموران کلانتری 147 گلبرگ با حضور در این خانه دریافتند، یک شبانه روز از مرگ او میگذرد. وسایل خانه به هم ریخته است. با گزارش این جنایت به بازپرس دشتبان، کشیک قتل دادسرای جنایی تهران، او همراه تیم بررسی صحنه جرم و گروهی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت در محل جنایت حاضر شدند. تیم جنایی در جریان تحقیقات متوجه شدند آثار شیارهایی دور گردن این زن وجود دارد که نشان می داد با روسری خفه شده است .

ماموران به تحقیق از خواهر و برادران مقتول پرداختند که معلوم شد آنها چند روزی بوده که به مشهد سفر کرده بودندو در این مدت زن میانسال در خانه تنها بوده است. زمانی که از سفر بازگشته اند متوجه به هم ریختگی خانه و قتل خواهر خود شدهاند.

در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد، طلاهای مقتول پس از این جنایت از خانه سرقت شده است.

بررسیهای اولیه از محل جنایت نشان میدادکه قاتل براحتی وارد خانه شده چرا که قفل در آپارتمان تخریب نشده بود. همین سرنخ کافی بود که ماموران اطمینان یابند قاتل فردی آشناست که بعد از قتل و سرقت طلا، برای رد گم کردن وسایل خانه را به هم ریخته است.

تحقیقات از خانواده مقتول نشان میدادکه دو برادر افغان به نوبت برای نظافت به آپارتمان او میرفتند. روزی که قتل رخ داده هم قراربوده یکی از دو برادر به آنجا برود. ماموران تحقیقات را روی این موضوع متمرکز کردند. آنها یکی از آن دو برادر را شناسایی کرده و به تحقیق از او پرداختند. وی به افسر تحقیق گفت: من و برادرم بهطور نوبتی برای نظافت به خانه مقتول میرفتیم و او از کارمان راضی بود. آن روز برادرم خانه را ترک کرد تا برای نظافت به خانه زن میانسال برود که دیگر بازنگشت و از او خبری ندارم.

با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. پلیس در جستوجوی افغان فراری به عنوان تنها مظنون این جنایت است .