مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256399911259667154
پرسپولیس در آزادی، استقلال در کویت برای بالانشینی می‌جنگند

روز صدرنشینی

استقلال و پرسپولیس زودتر از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا جشن صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها را گرفتند. این دو تیم اما امروز برای تعیین صدرنشین گروه خود به میدان می‌روند. در صورتی که هر دو بتوانند به عنوان تیم اول از گروهشان بالا بیایند طبیعتا در مرحله حذفی کار آسان‌تری دارند. بویژه این خطر برای استقلالی‌ها جدی‌تر است. آنها باید به هر شکل ممکن سرگروه باشند چراکه اگر دوم شوند، در مرحله بعدی باید به مصاف الدحیل قطر، قوی‌ترین تیم مرحله گروهی بروند. آنها تمام بازی‌های خود را برده‌اند و برای رقبایشان خط و نشان کشیده‌اند. پرسپولیس هم در صورت دوم شدن به مصاف الاهلی عربستان می‌رود که بمراتب نسبت به الغرافه و الجزیره تیم قدرتمندتری است.

پرسپولیس ـ السد؛ با 90 هزار تماشاگر

امروز از ساعت 19:30 دقیقه پرسپولیس میزبان السد است و بی شک در این مسابقه شاهد حضور هواداران بیشماری خواهیم بود. پرسپولیس برای برد نیاز به حمایت آنها دارد. افشین پیروانی مدیر تیم در این باره میگوید: «میخواهیم کنار هواداران یک برد خوب به دست بیاوریم. السد قویترین تیم غرب آسیاست. ما و السد از گروهمان صعود کردیم، اما تیم ما یک باخت بد مقابل السد داشته است. باید یک بازی خوب داشته باشیم تا تیم بزرگ و پرمهره السد را شکست بدهیم.»

بیشک مهمترین سوژه این بازی، ستاره اسپانیایی ژاوی هرناندز است. پیروانی در این باره میگوید: «خود او کلی تماشاگر به ورزشگاه میکشاند. او بازیکن بزرگی است و دیگر نیازی به تعریف ما ندارد.» در این مسابقه حضور پورعلیگنجی بهترین مدافع تیمملی هم میتواند بسیار مهم باشد. السدیها نگاه ویژهای به این مسابقه دارند و با تمام قدرت به تهران آمدهاند. در همین حال احمد سهیل مدافع السد هم میگوید: «این بازی بسیار اهمیت دارد چرا که هر دو تیم به دنبال صدرنشینی هستند و میخواهند به عنوان سرگروه صعود کنند. تیم ما هم بشدت دنبال حفظ جایگاه خود در صدر جدول است و میخواهیم نتیجهای بگیریم که این مقام را برای ما تثبیت کند و از سرگروهی مان در دور حذفی به شکل مناسب استفاده کنیم.» در این مسابقه برانکو روی نام فرشاد احمدزاده خط قرمز کشیده و میگویند رابطه خوب آنها شکرآب شده است. قرمزها در بازی رفت 3 بر یک به السد باختند و در بازی امروز میخواهند انتقام آن شکست را بگیرند.

برانکو: السد را میبریم و صدرنشین میشویم

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمهای پرسپولیس و السد قطر در واکنش به این پرسش که تیم السد دوست دارد بهعنوان صدرنشین از گروهش صعود کند، گفت: ما هم برای سه امتیاز به زمین خواهیم رفت. همانطور که در گذشته هم گفتهام در آسیا تیم ضعیف وجود ندارد، اما ما برای پیروزی به زمین خواهیم رفت. وی درباره اینکه آیا تاکتیک خاصی برای مهار ژاوی، هافبک اسپانیایی السد در نظر گرفته است، تصریح کرد: باید ببینیم در بازی چه پیش خواهد آمد. السد بازیکنان خوبی دارد و ما باید مراقب همه آنها باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه درباره اینکه بازیهای مرحله گروهی در هفته آخر همزمان نیست و این موضوع باعث انتقاد افشین پیروانی هم شده بود، گفت: این موضوع یک اشتباه از سوی AFC است، چون حریف آینده ما یک روز بعد از این بازی ما رقابت خواهد کرد، اما این موضوع برایمان خیلی اهمیت ندارد، چون برای ما تفاوتی ندارد با چه تیمی در مرحله بعد بازی کنیم. در کل باید بگویم این یک اشتباه کوچک از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است.

الهلال ـ استقلال؛ فقط برای صدرنشینی

آبیها در بازی رفت موفق شدند الهلال را یک بر صفر شکست دهند و در آن مسابقه تیام گل برتری آبیها را زد. استقلال در بازی برگشت هم میخواهد برنده باشد تا با قدرت به مرحله بعدی لیگ قهرمانان صعود کند. این تیم قبل از سفر به کویت بازیکنان مصدوم زیادی چون سیدمجید حسینی، وریا غفوری، فرشید باقری، خسرو حیدری و بهنام برزای داشت. حسینی در آخرین لحظه و پای پرواز، نتوانست مجوز حضور در بازی با الهلال را بگیرد، اما حیدری و برزای مشکلی برای بازی کردن ندارند. در تمرین روز شنبه هم غفوری و باقری در تمرینات گروهی حضور داشتند تا نشان دهند میتوانند به میدان بروند.دیدار دو تیم امشب ساعت 20:15 دقیقه در زمین باشگاه الکویت برگزار میشود و زمینه برای برد آبیها مهیاست. خسرو حیدری تعریف جالبی از این بازی دارد: «بازی الهلال و استقلال، دربی آسیاست و میخواهیم این دربی را ببریم.» استقلال اگر این دیدار را ببرد و حتی مساوی کند، صدرنشین گروه میشود و در مرحله بعدی از بین ذوبآهن و لوکوموتیو با یکی بازی خواهد کرد. البته شفر به بازیکنانش گفته نباید برای مساوی به زمین بروند و هر طور شده باید سه امتیاز را به دست بیاورند.

برنامه بازیهای امروز
و جدول گروه
ها

گروه سوم:

پرسپولیس ـ السد (19:30)

الوصل امارات ـ نسف قارشی (19:30)

جدول گروه:

1ـ السد 12 امتیاز

2 ـ پرسپولیس 10 امتیاز

3 ـ نسف 7 امتیاز

4 ـ الوصل بدون امتیاز

گروه چهارم:

الهلال ـ استقلال (20:15)

الریان قطر ـ العین امارات(20:15)

جدول گروه:

1 ـ استقلال 9 امتیاز

2 ـ العین 7 امتیاز

3 ـ الریان 6 امتیاز

4 ـ الهلال 2 امتیاز