مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256339530922996067

ولایتی: رابطه ایران و چین در حال گسترش است

مشـــاور امـــور بین‌الـملل رهبر معظم انقلاب گفت: رابطه ایران و چین رو به گسترش است و ما با مقامات مختلف چینی در طی سال‌های متمادی دیدارهای مثبت و سازنده‌ای داشتیم.

به گزارش مهر علیاکبر ولایتی در دیدار جیپی بینگ عضو کمیته مشورتی وزارت خارجه چین اظهار کرد: رابطه دو کشور سازنده و راهبردی است و این دیدارها بر عمق روابط ما اضافه میکند.

در ادامه این دیدار، چیپی بینگ، عضو کمیته مشورتی وزارت خارجه چین گفت: چین و ایران دارای تمدن دیرینه هستند و جاده ابریشم دو کشور را به هم متصل کرده است.

پیشنهاد تأسیس نیروگاههای هستهای کوچک

همچنین رئیس کمیته هستهای مجلس با اشاره به حضور در اجلاس همکاریهای هستهای ایران و چین گفت: در زمینه تأسیس نیروگاههای هستهای کوچک توسط چین در ایران گفتوگوهایی انجام شد. مجتبی ذوالنور با اشاره به اجلاس اخیر همکاریهای هستهای ایران و چین که با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد، گفت: این اجلاس با میزبانی چین و حضور کشورهای 1+5 برگزار شد. در مجموع همایش غنی و پرمحتوایی برگزار شد و طرفهای ایرانی و چینی، موضوعات خود را در همایش و سمینار ارائه دادند. وی با اشاره به بازدید از نیروگاههای هستهای چین گفت: مذاکراتی در خصوص همکاریهای متقابل و تأسیس نیروگاههای هستهای کوچک در ایران توسط چین صورت گرفت. رئیس کمیته هستهای مجلس اظهار کرد: این پیشنهاد مورد استقبال چینیها قرار گرفت و مقرر شد در سطوح دیگر، این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.