مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256323268204214325

4000 گوشی همراه مسافری تا یک ماه آینده قطع می‌شود

پایگاه اطلاع‌رسانی طرح رجیستری اعلام کرد 4000 دستگاه تلفن همراه که اطلاعات آنها به‌طور نادرست در سامانه ثبت مسافری ثبت شده است تا یک ماه آینده قطع می‌شود.

هفته گذشته، خلاف اظهاری 4000 دستگاه تلفن همراه مسافری در سامانه گمرک شناسایی شد که درخواست ثبت این گوشیها در سامانه همتا بلافاصله لغو شده است و این گوشیها حداکثر تا 30 روز آینده قطع خواهند شد و تحت هیچ عنوانی امکان دریافت خدمات از شبکههای اپراتوری را نخواهند داشت.

در ادامه این گزارش آمده است: با توجه به بررسیهای صورت گرفته، مشاهده شده است برخی متقاضیان در اعلام برند و مدل تلفن همراه در سامانه ثبت گوشیهای مسافری
خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را نپرداخته‌اند. گزارش تاکید دارد: در صورت مسجل شدن خلاف اظهاری در سامانه ثبت گوشی‌های مسافری، از ثبت شناسه تلفن همراه مذکور ممانعت به عمل آمده و هزینه پرداخت‌شده نیز تحت هیچ عنوانی به شخص بازپرداخت نمی‌شود. این اقدام (خلاف‌اظهاری) از مصادیق بارز تخلفات گمرکی محسوب می‌شود و مطابق با قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران با آن برخورد خواهد شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی رجیستری اعلام کرد: همه افرادی که قصد خرید تلفن همراه نو را دارند، دقت داشته باشند، چنانچه در متن پیامک استعلام اصالت متوجه شدند تلفن همراهی که قصد خرید آن را دارند به‌صورت مسافری وارد کشور شده، از خرید آن صرف‌نظر کنند یا از فروشنده بخواهند در فاکتور فروش، شناسه (IMEI) گوشی را درج و قید کند که عوارض گمرکی گوشی خریداری‌شده به‌صورت صحیح پرداخت‌شده است. فاکتور باید ممهور به مهر رسمی فروشنده باشد.