مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256322834683131870

اسد: اقدام کشورهای متجاوز خصمانه بود

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به تجاوز هوایی و موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: تجاوز سه جانبه غربی‌ها به سوریه با تلاش برای گمراه کردن افکار عمومی و اتهام زنی کشورهای متجاوز در شورای امنیت به دمشق و مسکو همراه شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، رئیسجمهور سوریه دیروز در دیدار هیاتی از حزب حاکم روسیه در دمشق با وی گفت: تجاوز کشورهای غربی به سوریه نشان میدهد که دمشق و مسکو در یک نبرد واحد با تروریسم قرار دارند. وی در ادامه همچنین بر ضرورت ایجاد ساز وکارهای مناسب برای تقویت همکاری‌های اقتصادی میان روسیه و سوریه بویژه در زمینه بازسازی این کشور و نیز اهمیت همکاری پارلمانی بین دمشق - مسکو در محافل بین‌المللی بویژه در برهه‌ای که جهان شاهد بازطراحی نقشه سیاسی می‌باشد، تاکید کرد. بشار اسد در جریان این دیدار حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه را یک اقدام خصمانه توصیف کرد وگفت دمشق با کمک مسکو زرادخانه شیمیایی خود را از بین برده بود.

اعضای هیات روسی نیز در این دیدار با محکوم کردن تجاوز سه جانبه غربی‌ها به سوریه که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است، اعلام کرد: ملت سوریه هم‌اکنون خود را برای دوره ثبات و بازسازی ویرانه‌های ناشی از جنایت‌های تروریست‌ها آماده می‌کند. این هیات همچنین بر حمایت روسیه از سوریه در جنگ کنونی تاکید کرد. اعضای هیات روسی حاضر در این دیدار در عین حال از تمایل طرف روس بر تقویت و تعمیق همکاری با سوریه در زمینه‌های اقتصادی، بازسازی این کشور و امضای توافق‌نامه میان استان‌ها و شهرهای دو کشور خبر دادند. دو طرف در این دیدار همچنین، جدیدترین تحولات سوریه و تجاوز سه‌جانبه آمریکا، فرانسه و انگلیس به خاک این کشور و روابط تاریخی دو کشور را بررسی کردند. کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بامداد روز شنبه به بهانه واهی استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی برخی اهداف را در سوریه هدف تجاوز و حملات هوایی و موشکی خود قرار دادند.