مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256314944242987666
احسان حدادی در گفت‌و‌گو با جام جم

باید دوباره پرچم ایران را بالا ببرم

احسان حدادی و پرتابی که وعده‌اش را داده بود. همین چند روز پیش بود که او قول داده بود روزهای خوبش را از آمریکا شروع کند و این اتفاق هم افتاد. احسان در شروع فصل مسابقاتش 68 متر و 85 سانتی‌متر پرتاب کرد تا به خیلی از شایعات و حرف و حدیث‌ها پایان دهد.

پس از نایبقهرمانی در المپیک چند سالی میشد که افت داشت و در بیشتر مسابقات ناکام بود. گاهی حتی پرتابهایش به 65 متر هم نمیرسید اما خودش همیشه میگفت: «برمیگردم، با قدرت هم برمیگردم.» احسان برای خودش برنامهریزی کرد. یک روز خبر رسید با حسین توکلی، سرمربی اسبق تیم ملی وزنهبرداری به توافق رسیده است تا به او تمرین بدهد و شبانهروز فکر و ذکرش پرتاب بود و به قول خودش شبها خواب دیسک میدید. با این حال پس از اینکه بدن احسان به مرز آمادگی رسید او با مک ویلکینز که مربی تخصصی پرتاب دیسک است به توافق رسید تا برای بازیهای آسیایی و المپیک، گامهای محکمی بردارد.

به وعدهای که داده بودی عمل کردی؟

این اولین مسابقهام در سن دیهگو بود. از 59 متر شروع کردم اما در نهایت به هدفی که داشتم رسیدم، یعنی 68 متر و 85 سانتیمتر.

نظر مک ویلکینز به عنوان مربیات چه بود؟

عالی. چشمانش برق میزد. البته برای من که شروعی دوباره داشتهام این تازه اول راه است. دلم را به این رکوردها خوش نمیکنم. ویلکینز به من گفت با این پرتاب پنج سانتیمتر از روی زمین بلند شدی!

رقبایت چطور بودند؟

خدا را شکر، مسابقات خوبی بود. پرتابگر سوئدی، نایب قهرمان جهان،دانیل آلمانی نفر سوم جهان وچند پرتابگر آمریکایی بودند. با وجود آنها رقابت سخت هم بود.البته از رکوردی که زدهام، راضی هستم.برای شروع 68 متر خوب است. یعنی عالی است. با این حال هنوز من و مک خیلی کار داریم. تمرینات را ادامه میدهیم تا تکنیکم رو زبه روز بهتر شود.

در اینستاگرام از حسین توکلی هم تشکر کرده بودی؟

سلطان بدنسازی ایران است. روانشناسی خوب و رفیقی صمیمی. توکلی به من یاد داد چطور ورزش کنم.

میدانی که حالا 18 پرتابگر که بالای 66 متر پرتاب میکنند، رقبای جدی تو هستند.

این 18 نفر غیر از هانتر، کانتر و مالاچوفسکی هستند. این سه نفر از رقبای قدیمی من هستند. بتازگی هم پرتابگر جامائیکایی، سوئدی، بلژیکی، استرالیایی و آمریکایی هم اضافه شدهاند. گفتم که کار من تازه شروع شده و راه سختی دارم.

برای بازیهای آسیایــــــی چه؟ برنامهات برای این رقابتها چیست؟

به چیزی غیر از مدال طلا فکر نمیکنم. باید دوباره پرچم ایران را بالا ببرم. حالا روحیهام خوب است و امیدوارم بتوانم بهترین نتیجه را که همان رسیدن به مدال طلاست، بگیرم. همیشه دوست دارم طلا بگیرم و این بزرگترین و مهمترین هدف من است.