مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256273081291048054

آب انتقالی یزد دوباره قطع شد

کشاورزان ناراضی اصفهانی که ظاهرا دستشان به آب مورد نیاز برای کشت و کار نرسیده، برای دومین‌بار ناراحتی خود را سر خط انتقال آب به یزد خالی کرده و این خط آب را شکسته و تخریب کردند. البته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد روز گذشته گفت تعمیر مسیر این خط لوله در دست انجام است و تا پایان وقت یکشنبه آب این خط وارد استان یزد می‌شود.

آنطور که ایرنا به نقل از محمدمهدی جوادیانزاده گزارش داده، جمعه گذشته در پی تجمعات روستاهای منطقه ورزنه اصفهان، شیرآلات 9 حوضچه پمپاژ آب و تجهیزات برق خط انتقال آب کوهرنگ به یزد مورد تعرض قرار گرفت و تخریب شد و از حدود ساعت 20 شامگاه 24 فروردین نیز جریان آب انتقالی به استان قطع شد.

به گفته جوادیانزاده، از حدود ساعت 8 صبح روز شنبه (25 فروردین) پس از انجام تعمیرات لازم، عملیات آغاز پمپاژ آب انجام شد، اما از آنجا که برای تعمیرات باید آب موجود در خطوط تخلیه میشد، پر شدن مجدد خطوط انتقال، قدری زمانبر شد و ساعت 13عصر آب به استان یزد رسید.

وی افزود: از حدود ساعت 21 شامگاه گذشته بار دیگر، 9 تیر برق و شش حوضچه در مسیر خط انتقال آب تخریب شد و درون دو حوضچه پمپاژ آب نیز نخاله ساختمانی و بتن تخلیه شد که تعمیر خسارات وارده همچنان ادامه دارد تا پس از تعمیرات نهایی بتوانیم دوباره آب را به سمت استان یزد پمپاژ کنیم.

البته مدیرعامل شرکت آب منطقهای یزد فرصت را غنیمت شمرد و یادی هم از خط انتقال آب از تونل کوهرنگ به یزد کرد که همواره مورد انتقاد و اعتراض بوده است. قطع آب انتقالی به استان یزد آنقدر مهم بود که استاندار یزد برای رفع این مشکل شبانه و به قید فوریت استان را برای جلسه با وزرا و شورای امنیت کشور ترک کند و مانع این تحرکات شود.

استانداری یزد اعلام کرده نتیجه جلسات استاندار با وزرا و اعضای شورای امنیت کشور به اطلاع مردم دارالعباده یزد خواهد رسید .