مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256272673821319700

تخصیص وام‌های ارزان قیمت برای بخش گردشگری و صنایع‌دستی

ظاهرا اتفاق‌های خوبی برای صنعت گردشگری کشورمان در سال جدید در راه است که اخبارش یکی یکی از راه می‌رسد. مهم‌ترین خبر می‌تواند تزریق منابع اعتباری به این صنعت برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌هایش باشد که در همین زمینه عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تخصیص هزار میلیارد تومان وام‌های ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی به بخش گردشگری و صنایع‌دستی کشور خبر داده است.

حمیدرضا حاجیبابایی به مهر گفته که روز گذشته فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جلسهای داشته و در این جلسه درباره نحوه تعریف و برنامه ریزی برای ایجاد منابع مالی جدید در میراث فرهنگی و گردشگری، چگونگی جذب خیرین در میراث فرهنگی و گردشگری، علت عدم اجرای عدالت در استانها و مطالبه نمایندگان برای واریز مبالغ مربوط به درآمدزایی اماکن هر استان و شهرستان که پس از واریز به خزانه به همان محل واریز نمیشود، گفتوگو کردهاند و البته نمایندگان معاون رئیس جمهور را هدف آماج پرسشهای خود ساختهاند.

این نماینده مجلس افزود که رئیس سازمان فرهنگی هم در پاسخ به این پرسشها گفته اختیارات تبلیغی ما بسیار محدود است و اهداف تعیین شده را نمیتوانیم دنبال کنیم، به همین دلیل گردشگر خارجی کشورمان پنج میلیون نفر است، در حالی که در چین 121 میلیون نفر است.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد خوشبختانه طبق گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی در سال 97 حدود هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه وامهای ارزان قیمت دراختیار گردشگری و صنایعدستی قرار میگیرد که میتواند کمک شایانی به این صنعت باشد.