مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3256203556777786425
فصل اول [موسیقی]

پیرمرد دوست‌داشتنی اپراها

هر چقدر، با هر کیفیتی و با هر سلیقه‌ای که مخاطب موسیقی باشید، محال است بتوانید او را دوست نداشته باشید؛ حتی اگر تا کنون پای شاهکارهایش ننشسته باشید، کافی است یک بار پای حرف‌هایش بنشینید یا حتی در مراسمی چند دقیقه‌ای زیر نظرش داشته باشید تا بدانید با چه کسی روبه‌رو هستید.

لوریس چکناواریان، پیرمرد دوستداشتنی موسیقی ماست؛ ارمنیتباری که رهبر ارکسترهای مختلف ما بوده و با سمفونیها، رکوییمها و اپراهایش دلبریها کرده است. راستش را بخواهید ما همیشه در جامجم به دنبال بهانهای هستیم که به نوعی به او بپردازیم. این را فقط نگذارید به حساب این که همکار ما زینب مرتضاییفرد، یکی از هواداران دوآتشه استاد است؛ بهانهجویی برای پرداختن به چکناواریان در گروه ادبیات و هنر، مشغلهای عمومی است.

حالا هم که خبر رسیده، مراسم رونمایی از مجموعه برگزیده آثار لوریس چکناواریان فردا سهشنبه 28 فروردین در تالار وحدت تهران برگزار میشود. آنطور که مهر نوشته، مجموعه برگزیده آثار لوریس چکناواریان فردا در قالب برگزاری مراسمی ویژه توسط موسسه فرهنگی هنری راد نواندیش در تالار وحدت تهران رونمایی میشود. در این مراسم که با حضور لوریس چکناواریان و تعدادی از هنرمندان موسیقی برپا میشود از15 اثر صوتی و تصویری این آهنگساز و رهبر ارکستر در قالب13 اثر صوتی و دو اثر تصویری که طی سالهای گذشته توسط ارکسترهای مختلف داخلی و بینالمللی اجرا شده است، رونمایی خواهد شد. راستی، ورود برای عموم با هماهنگی برگزارکننده آزاد است. اگر مقدمه این نوشته کوتاه ما را جدی گرفتهاید، بشتابید.