مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215882358498483567

لوکس‌ترین اسلحه جهان

شرکت آمریکایی Cabot Guns که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سلاح‌های دستی لوکس در جهان است، در کنفرانس سالانه NRA که در شهر کنتاکی برگزار شده بود از یک اسلحه ویژه رونمایی کرد که بدنه آن از شهاب‌سنگ ساخته شده است.

به گزارش ایرنا، شهاب سنگ Gibeon که از اعماق فضا روی سطح کره زمین سقوط کرده است 5/4 میلیارد سال قدمت دارد. زمانی که انسانهای ماقبل تاریخ آن را در جنوب صحرای آفریقا پیدا کردند، در قالب نوعی سلاح اولیه توسط بشر مورد استفاده قرار میگرفت.

هزاران سال بعد از این اتفاق Cabot Guns تاریخ را تکرار کرد و از آن یک سلاح پیشرفتهتر ساخت. این شرکت آمریکایی شهابسنگ 35 کیلوگرمی را به دو اسلحه دستی تبدیل کرد که یکی از آنها مخصوص افراد راستدست و دیگری برای افراد چپدست مورد استفاده قرار میگیرد. این اسلحه منحصر بهفرد «بیگ بَنگ پیستول سِت» نام دارد.

شرکتهای تولیدکننده لوازم لوکس پیش از این بخشهایی از شهاب سنگ مذکور را برای ساخت صفحه ساعت، جواهرات و دیگر اشیای هنری مورد استفاده قرار دادند. این نخستین باری است که یک شرکت از شهاب سنگ وسیله مکانیکی تولید میکند.

به هر حال باید توجه داشت که کار کردن با شهاب سنگ چندان ساده نیست و از نظر متالورژی، این مواد فاقد یکنواختی کامل هستند. شهاب سنگ در طول سفر خود تا کره زمین به هزاران شئ آسمانی برخورد کرده است و به همین خاطر سطح آن بسیار ناهموار است.