مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215873600661674352
دلخوری شدید سرمربی سابق استقلال از وینفرد شفر

تا نتیجه نمی‌گیرد، به منصوریان طعنه می‌زند!

وینفرد شفر، سرمربی استقلال که تا قبل از بازی العین از همه چیز تیمش تعریف می‌کرد، پس از این مسابقه به انتقاد از وضعیت بدنی بازیکنانش پرداخت. البته انتقاد او به منصوریان بازمی‌گشت. این مربی به خبرنگاران گفت: «آماده نبودن بازیکنان ما به‌دلیل اردوی پیش از فصل و بدنسازی آن موقع است. وقتی در اردوی اول فصل خوب بدنسازی نکنید، در این مقطع از فصل به مشکل می‌خورید.» در حالی که منصوریان خود و کادر خود را بدنسازهای حرفه‌ای می‌دانست، اعتقاد داشت تیمش در ارمنستان اردوی بدنسازی خوبی را سپری کرد.

البته خیلی از کارشناسهای استقلالی اعتقاد داشتند مشکلات بدنی تیم به خاطر بدنسازی پیش از فصل است و در واقع شفر اولین نفر نیست. چندی قبل هم فریدون زندی، بازیکن سابق آبیها گفت: «وقتی تیم دو فصل متوالی در ابتدای کار به مشکل میخورد، یعنی از نظر بدنی مشکل دارد...» ولی منصوریان هیچگاه چنین اعتقادی نداشت و حالا هم بشدت از وینفرد شفر دلخور شده است. سرمربی استقلال هر چند واکنش رسمی نشان نداده، اما قصد دارد بزودی پاسخ مربی آلمانی را بدهد. شفر چند بار به اشکال مختلف از منصوریان انتقاد کرده و شنیده میشود اصطلاح «پیرمرد آلمانی» که سرمربی سابق استقلال در بیانیه اخیرش به کار برده، در واقع جوابی به این انتقادها بوده است.

منصوریان مقصر است یا شفر؟

حسن زمانی عضو هیاتمدیره باشگاه استقلال هم که در این ماهها از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به علیرضا منصوریان دریغ نکرده است، به انتقاد از بدنسازی نامناسب تیم در ابتدای فصل، برای صحبتهای وینفرد صحه گذاشت و گفت: در چند وقت اخیر، هر چند روز یکبار مسابقه انجام دادهایم و بازیکنان به خاطر مسافرتهایی که داشتند، مسافتهای زیادی را طی کردهاند. ابتدای فصل هم مشکلات بدنسازی داشتیم که همه اینها دست به دست هم داده است.

اما این اظهارات باعث شد وینفرد شفر هم برای اولین بار در سیبل انتقاد برخی پیشکسوتان آبی قرار بگیرد.

حسن روشن در مورد صحبتهای وینفرد شفر مبنی بر اینکه اُفت بدنی بازیکنان این تیم به دلیل بدنسازی پیشفصل است، گفت: این حرف شفر درست نیست. این مربی کارش را خوب انجام میدهد، اما این حرف به هیچ وجه منطقی نیست. درست است تیم استقلال با منصوریان در ابتدای فصل خوب کار نکرد، اما در تعطیلات نیمفصل میشد مشکل بدنی بازیکنان را حل کرد. اینکه الآن پس از 20 بازی که شفر سرمربی تیم است این حرف را بزند، اصلا منطقی نیست.

صمد مرفاوی سرمربی پیشین استقلال هم نظری مشابه روشن دارد. او درباره اظهارات اخیر سرمربی آلمانی استقلال گفت: نمیشود گفت بازیکنان استقلال اُفت کردهاند. این اتفاق برای بارسلونا و رئال مادرید هم میافتد! استقلال در چند بازی اخیر از یک ترکیب ثابت استفاده کرده و همین باعث شده بازیکنان این تیم شادابی قبل را نداشته باشند. شاید شفر میتوانست در این بازی از چند مهره دیگر هم استفاده کند، البته این تیم چند بازیکن آسیبدیده هم دارد.