مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215866307508071441

گروگانگیری به خاطر افشای کلاهبرداری میلیاردی

مرد کارخانه‌دار وقتی راز کلاهبرداری‌اش فاش شد، خریدار کارخانه را ربود.

به گزارش جام جم،روز چهارشنبه هفته گذشته وکیلی با حضوردر شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران از ربوده شدن موکل 43 ساله اش که تاجر است، خبرداد. با دستور بازپرس سهرابی، ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران، تحقیقات را آغاز کردند.

وکیل شاکی به افسر تحقیق گفت: موکلم تاجر و پولدار است . او در جریان یک معامله کارخانه آب معدنی مردی را یک میلیارد تومان خرید و قرارشد مبلغ کم مانده پول را زمان انتقال سند بپردازد.اما فروشنده سند را به نامش نزد . با استعلام از اداره ثبت اسناد متوجه شدیم کارخانه در رهن بانک بوده و نمیتوان آن را معامله کرد. موکلم و خریدار برای حل مشکل مقابل هتل تهران قرار گذاشتند که به توافق نرسیدند و فروشنده و دوستانش، موکلم را ربودند. دونفر از دوستان موکلم هم در محل حضور داشتند که آنها را هم مجروح کردند.

در ادامه دو همراه گروگان به پلیس آگاهی احضار و گفتههای مرد وکیل را تائید کردند. بعدماموران مقابل هتلی که آدمربایی رخ داده بود، رفتندو در بازبینی دوربین مداربسته هتل تصاویر متهمان را به دست آوردند. پلیس در جست وجوی آنها بود و شماره تماس سرکرده باندرا به دست آوردند. با او حرف زدندو خواستند گروگان را رها کند و همراه اعضای باندش تسلیم شود که به خواسته پلیس توجه نکرد.

در ادامه تحقیقات معلوم شد آدمرباها گروگان را به خانهای ویلایی در شمال کشور بردهاند. به آنجا اعزام شدند اما کسی آنجا نبود .پس از یک روز از این گروگانگیری معلوم شد متهمان او را به تهران بازگردانده و رهایش کردهاند. گروگان نجات یافته مورد تحقیقات قرارگرفت و به افسر تحقیق گفت:وقتی فهمیدم فروشنده سرم کلاه گذاشته با او حرف زدم که حاضر به سند زدن نشد. بعدمرا و راننده ام را با قمه زخمی کردند و مرا ربودند.یک روز در شرایط بد زندانی ام کردند و کتکم زدند. اول پنج میلیارد تومان از من خواستند، اما وقتی فهمیدندپلیس در تعقیبشان است به زور یک فقره چک صد میلیون تومانی از من گرفته و بعدمرا به تهران بازگرداندند و رها کردند. سه روز پیش سه عضو این باند آدمربایی در تهران بازداشت شدند.

سرکرده باند به افسر تحقیق گفت: من سه میلیارد تومان به بانک بدهکار بودم و با فریب شاکی با وی معامله کردم. اما وقتی ماجرا لو رفت با او قرارملاقات گذاشتم تا شاید با حرف زدن از او فرصت بگیرم . سرانجام او را به کمک همدستانم ربودیم. وی و راننده اش مقاومت کردندکه هردو را زخمی کردیم.

دو متهم دیگر نیز گفتههای او را تائید کردند. در ادامه تحقیقات، آخرین عضو این باند که قصد نقد کردن چک شاکی را داشت، دستگیر شد.