مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215820764094367945

بازگشت نوروزی ایرانــــگرد بـه تلــویـزیــون

پس از استقبال بی نظیر مخاطبان از مجموعه مستند «ایرانگرد» سری سوم این مجموعه طی سه سال تلاش شبانه روزی برای نوروز 97 تولید و آماده پخش شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، این مجموعه در20 قسمت حدودا یک ساعته از شبکه یک سیما پخش خواهد شد و زیباترین مناطق بکر ایران را همراه فرهنگ و رسوم اقوام بزرگ و عزیز ایران، با کیفیت تصویربرداری فول اچ دی، به نمایش در می آورد. ایرانگرد به روایت جواد قارایی در این مجموعه به استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، مازندران، خوزستان، گیلان، لرستان، هرمزگان و اصفهان سفر کرده و با تصاویر و روایتی متفاوت و جذاب، زیبایی های بی نظیر ایران بزرگ را معرفی می کند. ایرانگرد پر مخاطب ترین مجموعه مستندی است که تاکنون در رابطه با جاذبه ها و زیبایی های ایران و ایرانی تولید شده است، چرا که در سخت ترین شرایط سعی بر این بوده تا بهترین کیفیت و خروجی به مخاطب هدیه شود.

در این مجموعه از گرمترین نقطه کره زمین در لوت به سردترین نقاط کوههای زاگرس سفر خواهید کرد و با اقوام و فرهنگ و سنن جذابی آشنا خواهید شد. در این مجموعه، 90 هزار کیلومتر سفر شد که در تولیدات کشوریِ رسانه ملی بی سابقه بود و از یک تیم متخصص هشت نفره تولید درسفر و یک تیم 35 نفره دیگر برای مراحل تدوین، پژوهش، صداگذاری، نگارش، موسیقی و اصلاح رنگ استفاده شده است.

این مجموعه دشوارترین تولید مجموعه مستند تاریخ سازمان صدا و سیماست و عوامل آن برای تولید، زحمات و سختی های زیادی در شرایط نامطلوب متحمل شدند. مستند ایرانگرد 3 از 29 اسفند هر شب حوالی ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.