مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215758463078853873
با همت بنیاد برکت

خانواده معلول ارومیه ای خانه دار شدند

هنوز یک هفته از ماجرای جنجال برانگیز خانواده معلول ارومیه ای که خانه درحال ساختشان توسط ماموران شهرداری خراب شد، نمی گذرد که این خانواده صاحب و مالک خانه ای شدند. این خانه اما نه توسط شهرداری و نه بهزیستی، بلکه توسط بنیاد برکت؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تهیه و در اختیار خانواده مظلوم و بی سرپناه ارومیه‌ای قرار داده شده است.

به گزارش جام جم، عصر جمعه 18 اسفند، یک رسانه محلی به انتشار چند عکس و خبری تحت عنوان «تخریب منزل خانواده معلول سه نفره (مادر، پسر و دختر) با توجیه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در محله سهراهی ایثار ارومیه» کرد که این خبر و تصاویرش بسرعت و به شکل گسترده ای در شبکههای اجتماعی دست به دست چرخید و به برخی رسانههای مکتوب و غیرمکتوب کشوری هم راه یافت و سرو صدای زیادی به پا کرد و البته عملکرد شهرداری ارومیه را نیز زیر تیغ تیز انتقاد برد. گرچه سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری نیز در پاسخ به این انتقادات اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد تخریب منزل در حال ساختی در منطقه ایثار به صورت کاملا قانونی بوده و در جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز انجام گرفته است. از آنجا که خانواده مذکور تحت پوشش بهزیستی ارومیه بودند، در اطلاعیه شهرداری به این مورد هم اشاره و قید شده بود صدور پروانه برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است، منتها باید در محل قانونی باشد. البته ساعاتی پس از این اطلاعیه، شهردار ارومیه طی پیامی از اتفاق رخ داده عذرخواهی و دستور پیگیری این قضیه را صادر کرد.

این اتفاق واکنش نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس و همچنین رئیس اداره بهزیستی ارومیه را هم در پی داشت؛ انتقاداتی که هم ماموران شهرداری و هم خانواده معلول ( به خاطر عدم گرفتن مجوز ساخت و ساز) را نشانه گرفت. انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی البته با تاکید بر اینکه شیوه اقدام شهرداری ارومیه در تخریب منزل مسکونی یک خانواده سه معلولی، آن هم در آستانه سال جدید، با هر توجیهی نهایت بی تدبیری و مغایر با اصول شرع و اخلاق اسلامی است، گفت دستور حل مشکل سرپناه این خانواده را داده است. به هر روی خانواده مذکور در یک واحد آپارتمان اجارهای اسکان داده شدند تا روز گذشته که خبر خوشی مبنی بر خانه دار شدن این خانواده معلول بدون دردسر و کسب مجوز ساخت و ساز به ما رسید؛ البته از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره).

خبر این بود: در پی تخریب منزل مادر معلول و زمینگیر ارومیهای که دارای دو فرزند سندرم داون است و انعکاس گسترده این موضوع در رسانهها که باعث جریحهدار شدن احساسات پاک مردم نوعدوست کشورمان شده بود، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت در محله ایثار ارومیه خانهای تهیه کرد و تحویل این خانواده داد.
مدیرکل نمایندگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان آذربایجانغربی با اعلام این خبر به جام جم گفت: در پی دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت سریع وارد عمل شد و از طریق نماینده ستاد در استان آذربایجان غربی و با هماهنگی کامل با خانواده رنجدیده ارومیهای که در شرایط سخت مالی و معیشتی زندگی میکنند، برای آنها منزل مناسبی تهیه کرد.
عزتی افزود: منزل تهیه شده، یک خانه حیاطدار صد متری با 80 متر زیربناست که در همان محله ایثار ارومیه به قیمت 105 میلیون تومان خریداری شده است.
وی خاطرنشان کرد: خانه خریداری شده به رؤیت این خانواده رسیده و به تملک آنان درآمده است.
به گفته عزتی، خانواده مورد نظر تا پیش از این در خانهای که بهزیستی برای آنها اجاره کرده بوده، زندگی میکردند و خانه جدید به این دلیل در همان محله ایثار خریداری شده که تنها عضو سالم خانواده که دختر متأهل آنهاست و در این محله ساکن است، بتواند به امورات این خانواده رسیدگی کند.