مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215689936882415139
مستندنمایی

«بافندگان خیال» در جشنواره اسکاتلند

فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سیدمحمدصادق جعفری در جشنواره فیلم مستقل اسکاتلند پذیرفته شد.

چهارمین دوره جشنواره فیلم مستقل اسکاتلند در آوریل 2018 در 22 شهر ادینبورگ و استرلینگ اسکاتلند برگزار میشود و مستند «بافندگان خیال» ساخته سیدمحمدصادق جعفری در این رویداد سینمایی روی پرده میرود.

به گزارش مهر، این جشنواره غیررقابتی 30 فیلم مستقل از سراسر دنیا را به نمایش درمیآورد. پیش از این اعلام شده بود که مستند «بافندگان خیال» ضمن نامزدی در دومین دوره جوایز فیلمهای صنعتی و اجتماعی ایتالیا و دومین دوره جایزه مستقل سینمای کودک و نوجوان WOLVES لیتوانی، برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره موندنس آمریکا، جایزه بهترین فیلم مستند خارجی زبان جشنواره «کاردیف» ولز و جایزه بهترین مستند جشنواره جهانی هند شده است.

این فیلم همچنین در جشنوارههای کلکته هند، Sunrise 45 میشیگان، Norman اوکلاهاما، PLEBEIAN سندیهگو، OJAI آمریکا، Quarzazate مراکش به نمایش درآمده و منتخب بخش رسمی پنجمین دوره جشنواره مردمشناسی زلاتنا رومانی، دومین دوره جشنواره فیلمهای زنان بیروت لبنان و پنجمین دوره جشنواره فیلمهای اجتماعی نیویورک بوده است. این فیلم طی روزهای 2 تا 5 فروردین 97 نیز در دهمین دوره جشنواره فیلم «ترنتون» روی پرده میرود. مستند «بافندگان خیال» روایت زندگی تعدادی نابیناست که قالیبافی میکنند و وقتی با هم هستند، لحظات شاد زندگی خود را میگذرانند .