مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215688302602665674
پیشکسوت

انتقاد فرزند شهلا ریاحی از یک بی‌اخلاقی

از صبح سه‌شنبه 22 اسفندماه عکسی از شهلا ریاحی در شبکه‌های مجازی منتشر شده با این عنوان که این بازیگر پیشکسوت در خانه سالمندان روزگارش را سپری می‌کند. بر این اساس، منوچهر ریاحی فرزند این بازیگر درباره این عکس گفت: نمی‌دانم چرا فردی که خودش هم در این عکس حضور دارد چنین کاری را با ما کرده و تصویر مادر من را که شرایط ناخوشی دارد، پخش کرده است! در حالی که پزشک معالج مادرم می‌گوید این عکس فتوشاپ است و پیگیری برای پیدا کردن این خانم انجام می‌شود.

ریاحی که با ایسنا گفتوگو میکرد، ادامه داد: شهلا ریاحی 15 سال است که «دیمنشیا» و «آلزایمر» دارد و مدتی است با کاهش وزن شدید یعنی حدود 20 کیلوگرم روبهرو شده و حال چندان مساعدی ندارد، به همین دلیل مدتی است برای آنکه تحت نظر پزشکان قرار بگیرد در مرکزی است که رسیدگیهای ویژه به او شود تا پس از بهبودی سر خانه و زندگیاش برگردد.

این استاد دانشگاه درباره هزینههای درمان این بازیگر و کارگردان سینما نیز گفت: هیچکس یک ریال هم به هنرمندی که 64 سال در این مملکت کار کرده، کمک نکرده و فقط وزارت ارشاد ماهی 200 هزار تومان به او میدهد، آن هم در شرایطی که فقط هزینه پرستار او ماهی 3 میلیون تومان است، البته از طریق پدرم (اسماعیل ریاحی) بیمه خدمات درمانی دارد اما بیمههایی هم که از طریق صنف ارائه میشود بیشتر برای زمانی است که عمل جراحی انجام شود، در صورتی که مادر من مشکل آلزایمر دارد و تاکنون احتیاجی به جراحی نداشته است.

ریاحی در پایان از بیاخلاقی پیش آمده نسبت به انتشار عکس و خبر از وضعیت مادرش انتقاد کرد و افزود: امیدوارم رسانهها در پوشش این مسائل دقت کنند و شرایط جسمانی خانم ریاحی هم به زودی بهبود یابد و بتواند به خانه خود برگردد.

شهلا ریاحی متولد 1305 است که با ساخت فیلم «مرجان» به عنوان اولین کارگردان زن سینمای ایران شناخته میشود. او علاوه بر حضور پررنگ در تئاتر و تلویزیون، در فیلمهای سینمای مختلفی همچون «دو فیلم با یک بلیت»،«دلشدگان»،«میخواهم زنده بمانم»،«عروسی خون» و .... بازی کرده است و آخرین حضورش در سینما به فیلم «نهنگ عنبر 2» در سال 95 برمیگردد.