مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215678526537122388

ضمایر

من

پیام عزیزی تقدیر شد آن هم توسط خانم مارگاریتا کاراتیگینا، مسئول بخش بینالملل کنسرواتوار چایکوفسکی. این خواننده موسیقی عرفانی که همراه گروه موسیقی باقدسیان در کنسرواتوار چایکوفسکی، یکی از سالنهای بزرگ و معتبر شهر مسکو برنامه اجرا کرده بود،بتازگی با اهدای لوح تقدیر توسط دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی مورد تقدیر ویژه قرار گرفت .

عزیزی درباره این کنسرت گفت: من و همکارانم مجموعهای از موسیقی عرفانی و خانقاهی، ایرانی، فولکلور مناطق مختلف کُردستان از جمله هورامی، لیلاخ و سنندج، بادینی و کُرمانجی، سقز و مُکریان و مجموعه موسیقی کُردی شهری را در این کنسرت به نمایش گذاشتیم.

او

دو سال پیش بود که حمیدرضا نوربخش با پدیدهای مواجه شد که به گفته خودش برای جامعه هنری و هنرمندان شوکآور بود. نوربخش میگوید: یکباره دیدیم در قراردادهای جشنواره موسیقی فجر، اعداد عجیب و غریبی به نام بیمه اضافه شده است که درصد بهتآوری دارد. این اعداد و ارقام نارضایتی و اعتراض هنرمندان را در پی داشت، اما سؤال اصلی این بود، اینها برای چیست؟

او تاکید میکند: بودجه جشنواره فجر، بودجه حمایتی بخش هنر محسوب میشود که از هرگونه مالیات معاف است. پس چرا باید برای بیمه محل درآمدی محسوب شود. نوربخش از این ناراحت است که هیچ توجیه و تشریحی برای این مسأله ارائه نمیشود و از وزیرکار خواست در این باره پاسخگو باشد.

آنها

سومین بازار آثار هنری به صورت همزمان در تهران، مشهد و اهواز با نمایش 3200 اثر از 532 هنرمند و با قیمت واحد 900 هزار تومان در اسفند برگزار میشود. آثار هنری با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در نقاط مختلف کشور برگزار می شود.

آنها این بازار را دو دوره در تهران برگزار کردهاند و حال بازار آثار هنری در گام سوم خود در شهرهای تهران، مشهد و اهواز برگزار می شود.

متولی اصلی بازارهای هنری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به منظور خرید آثار هنری و فرهنگسازی در این زمینه برگزار می کند.