مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215646046674085609
سرباز کوچک امام در کمتر از یک‌ماه به چاپ شانزدهم رسید

مسئولیت سنگین‌تر نویسندگان با تقریظ‌های رهبری

محمدرضا سنگری درباره تقریظ نویسی‌های رهبر معظم انقلاب بر کتاب‌ها سخن گفته و آن را بار مسئولیتی بر دوش نویسندگان این کتاب‌ها دانست. او همچنین با اشاره به میزان بالای مطالعه رهبری، ایشان را امام مطالعه نامید.

به گزارش تسنیم، «سرباز کوچک امام» خاطرات آزاده مهدی طحانیان که رهبر انقلاب هم بر آن تقریظ نوشتهاند، در کمتر از یک ماه به چاپ شانزدهم رسید. به همین مناسبت هم نشست خبری با حضور عوامل نشر پیام آزادگان، نویسنده کتاب و کارشناسان برگزار شد.

در این نشست، محمدرضا سنگری از اساتید دانشگاه و پژوهشگران حوزه ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخنانی دفاع مقدس را به عنوان یک قطعه درخشان برشمرد که بدون مساله اسارت بیهویت خواهد بود.

اوگفت: آزادگان چهره روشن دفاع را در دوران اسارت نشان دادند و ایران کوچکی را در دوران اسارت تشکیل دادند که البته مقاومت و مبارزه آنها به مراتب سختتر از حضور در جبهههای جنگ بود. طبق فرموده رهبری آزادگان الماسهای صیقل خوردهای هستند و رزمندگان آزاده همیشه تصویری از کربلا را به یاد دیگران میاندازند.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: یک بخش از این آزادگان را نوجوانان تشکیل میدهند که مهدی طحانیان یکی از آن آزادگان است و من آن را همان حسین فهمیده جبهه میدانم.

این مدرس دانشگاه به کتاب سرباز کوچک امام اشاره کرد و گفت: این کتاب که به همت موسسه پیام آزادگان به چاپ رسیده، همت سترگ و ستودنی را به دنبال داشته که طی بیش از چهار سال فعالیت برای تولید این کتاب به اثری زنده و ارزنده و کاری بسیار شاخص تبدیل شده است.

سنگری به موضوع تقریظ مقام معظم رهبری در خصوص این کتاب اشاره کرد و ده وجه را در خصوص این تقریظ برشمرد. او گفت: مقام معظم رهبری واقعا امام مطالعه هستند و من شگفتزده پرخوانی ایشان هستم. ایشان کتاب را به صورت دقیق مطالعه کردند و فرمودند که قدر آزادگان و دفاع مقدس را بدانید. همچنین ایشان در این تقریظ دو میدان را مطرح کردند که یک میدان آن جنگ و یک میدان آن مقاومت است.

او ادامه داد: روحیه آزادگان یکی دیگر از وجههای این تقریظ است که ایشان آن را مطرح میکنند و همچنین تصویری از مظلومیت و شجاعت آزادگان و در عین حال قدرتمند بودن آنها را مطرح میکند. ایشان همچنین این کتاب را از منظر خباثت دشمن بهتر از کتابهای دیگر دانستند و به این موضوع اشاره کردهاند که این کتاب سند با ارزشی از دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است. رهبر معظم انقلاب همچنین به معصومیتی که در این کتاب موج میزند اشاره کردند و از سستپیمانهای مغلوب دنیا دعوت کردند این کتاب را بخوانند. محال ممکن است این کتاب را بخوانید و تغییری در فرد ایجاد نشود. همچنین ایشان در مظلومیت آزادگان هم اندوه خوردند و هم شکوهمندی و شوق خود را در این کتاب عنوان میکنند . باید از رهبری به پاس عنایتها و هدایتها قدردانی کرد و این تقریظها مسئولیتها را نیز سنگینتر خواهد کرد.

مهدی طحانیان راوی این کتاب نیز در سخنانی گفت: 12 بهمن امسال بود که همراه راویان کتب دفاع مقدس خدمت حضرت آقا رسیدیم و هر یک از این راویان توضیحاتی در خصوص کتابهای خود دادند. در این دیدار حضرت آقا بیشتر روی متن تاکید داشتند. نوبت که به ما رسید حضرت آقا در خصوص کتاب و اثرگذاری کتاب مطرح کردند که مورد توجه قرار گرفت. من خود را قطرهای از دریای آزادگان میدانم و لطف حضرت آقا شامل من شد که ایشان به این کتاب توجه کردند و من این را توجه به همه آزادگان میدانم.

او اظهار کرد: سراسر متن تقریظی حضرت آقا درخصوص این کتاب پر از در و گوهر است و زبان من برای تقدیر و تشکر از ایشان واقعا قاصر است.