مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215525731176546065

عیـدی با چاشنی سـلامـت

یکی از سنت‌های نوروزی ما ایرانی‌ها عیدی دادن و عیدی گرفتن است. البته پول نقد یکی از پرطرفدارترین عیدی‌هاست؛ اما بدون شک باز کردن یک هدیه کادوپیچ شده لذت بیشتری دارد؛ هر چند خرید هدیه کار راحتی نیست. به همین دلیل ما چند پیشنهاد ویژه برای شما داریم تا یک هدیه مبتنی بر سلامت و از همه مهم‌تر کاربردی انتخاب کنید و به نوعی تندرستی را به عزیزانی که دوستشان دارید عیدی دهید.

فشارسنج برای بزرگترها

اگر دنبال یک عیدی مناسب برای پدر و مادر، حتی پدربزرگ و مادربزرگ و آنها که دوران میانسالی و سالمندی را میگذرانند، هستید باید سراغ کالاهایی بروید که با سن افراد مرتبط هستند و یکی از بهترین آنها دستگاه فشارخون است. در واقع خیلیها با افزایش سن دچار بیماری فشار خون میشوند و پزشک به آنها توصیه میکند به طور مرتب فشارخونشان را کنترل کنند. فشارسنج در انواع جیوه ای، عقربهای و دیجیتال مچی و بازویی در بازار موجود است. کار با انواع دیجیتال مچی راحتتر است.

گلوکومتر علیه دیابت

دیابت یکی از بیماریهای شایع است که اگر مبحث ژنتیک را کنار بگذاریم، رابطه مستقیمی با چاقی و اضافه وزن و البته بیتحرکی دارد و متاسفانه با وجود زندگی ماشینی، این روزها شاهد افزایش تعداد بیماران دیابتی هستیم.

بنابراین بد نیست هنگام خرید عیدی، گلوکومتر یا همان دستگاه تست قندخون را هم مدنظر قرار دهید؛ بویژه برای آنها که دیابت دارند یا بهدلیل ابتلای یکی از نزدیکانشان به این بیماری در معرض خطر هستند.

کفش ورزشی برای تپلها

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال خیلیها تصمیم میگیرند وزن کم کنند و به اندازه دلخواهشان برسند. به همین دلیل هم بازار انواع و اقسام رژیمهای غذایی و باشگاههای ورزشی داغ میشود. اگر قصد خرید عیدی برای کسی دارید که چنین شرایطی را پشت سر گذاشته و وزن کم کرده است، میتوانید با انتخاب یک کفش ورزشی مناسب و یک دست گرمکن ورزشی برای او انگیزه بیشتری ایجاد کنید تا به کمک پیادهروی راحتتر وزن کم کند و به تناسب اندام برسد.

ماهیتابه رژیمی

ماهیتابههای رژیمی برای پخت وپز نیازی به استفاده از روغن ندارند و کالری زیادی از غذای روزانه (بخارپز، کبابی و سرخ شده) حذف خواهد شد. به همین دلیل هم یکی از عیدیهای سلامت به حساب میآیند. نکته خرید هنگام خرید این تابه استاندارد بودن آنهاست، چون تنها در محصولات باکیفیت قفل مرکزی مغناطیسی مانع باز شدن در ظرف حین پخت میشود و از هر دو طرف، ظرف روی شعله قرار میگیرد و نشتی ندارد.

اشتراک مجلات بر پایه سلامت

با خرید کتابها و اشتراک مجلههایی که اطلاعات مفیدی درباره ارتقای سلامت، تغذیه، زیبایی، تناسب اندام و... ارائه میکنند، میتوانید عیدی مناسبی برای عزیزانتان تدارک ببینید و از این طریق به آنها بگویید چقدر سلامتشان برای شما اهمیت دارد.

آبمیوهگیری

آبمیوهگیری را هم میتوانید در لیست خرید عیدیها قرار دهید. البته نیازی نیست سراغ محصولات چندکاره و حرفهای بروید، بلکه محصولاتی در بازار وجود دارند که علاوه بر قیمت مناسب، کوچک و سبک هستند و برای استفاده از آنها نیازی به برق نیست.

ترازو برای زندگی سالم

بدون شک اضافه وزن در طولانی مدت و به مرور زمان ایجاد میشود، اما در مقابل کنترل مداوم وزن جلوی بروز چاقی را میگیرد. بنابراین خرید ترازو یکی از بهترین عیدیها محسوب میشود. البته پیشنهاد ما نوع دیجیتال آنهاست چون دقت بیشتری دارند و با آگاهی از کوچکترین تغییرات وزنی، میتوان سراغ رژیم و فعالیت بدنی مناسب رفت.

دستگاه تصفیه هوا

تا مدتها پیش وقتی در رسانهها اعلام میشد هوای برخی شهرها در وضعیت هشدار قرار دارد، موجی از نگرانی جامعه را فرا میگرفت؛ اما حالا شاید موضوع عادی شده باشد. این روزها که چارهای نیست و مجبوریم هوای آلوده تنفس کنیم باید به کمک تدابیری تا حد امکان جلوی عوارض احتمالی را بگیریم. یکی از این راهکارها خرید دستگاه تصفیه هوا و نصب آن در خانه و محل کار است. وسیلهای که عیدی مناسب و کارآمدی محسوب میشود بویژه برای آنها که آسم دارند یا دچار مشکلات قلبی و تنفسی هستند.

بالشی برای خواب بهتر

بدون شک داشتن یک بالش راحت لازمه یک خواب خوب و آرامش بخش است. پس با خرید یک بالش استاندارد بهعنوان عیدی میتوانید یک خواب رویایی را به کسانی که دوستشان دارید، هدیه کنید. بالشهای فوم محصولات جدید و راحتی هستند که به حالت بدن درمیآیند و فشارهایی که به نقاط حساس وارد میآید را کاهش میدهند. همچنین تا حد زیادی از افتادن سر و گردن جلوگیری میکنند چون این نواحی را به نوعی در خود جا داده و سر هنگام خواب از روی بالش نمیافتد.

عیدی سبز تندرستی

زندگی آپارتماننشینی باعث شده بسیاری از علاقهمندان به طبیعت از لذت وقت گذرانی با انواع گل و گیاه محروم شوند، اما شما با خرید گلدان به عنوان عیدی علاوه بر این که میتوانید این لذت را به اطرافیانتان هدیه کنید بلکه به سلامتشان هم کمک خواهید کرد. زنبق، بامبو، آفتابگردان، بگونیا، آلوئهورا، داودی، آگلونما و... از جمله گیاهان آپارتمانی هستند که خاصیت درمانی دارند و تنفس این گیاهان باعث تمیز شدن هوای خانه و البته کمک به بهبود روحیه افراد و ارتقای سلامت روان آنها میشود.

عیدی متفاوت برای بچهها

آپارتمانهای نقلی امروز حیاط ندارند و بازی کردن بچهها در کوچه هم از مد افتاده است. بنابراین گرایش بیرویه کودکان به استفاده از بازیهای رایانهای، پلیاستیشن و ایکس باکس، بازی با موبایل و تبلت و... موضوعی اجتنابناپذیر است. بنابراین چه بهتر امسال به جای عیدیهای نقدی به فکر سلامت بچهها باشید و با خرید عیدیهای سلامت آنها را وادار به تحرک بیشتر کنید. به عنوان مثال توپها و فنرهای ورزشی، حلقه یا همان هولاهوپ، دارتهای خانگی و ... همگی گزینههای مناسبی به حساب میآیند، اما برای گروهی که عاشق دنیای دیجیتال هستند باید سراغ کینکت و موو یا همان دستههای بازی متحرک بروید تا بچهها به جای نشسته بازی کردن، فعالیت بدنیداشته باشند.

پریسا اصولی

جامجم