مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215483970652722960

تولید کپسول کافئین‌دار در ایران

محققان در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق شدند کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند مناسب برای سربازان، رانندگان و کارکنان نظامی تولید کنند. به گزارش جام‌جم از خبرگزاری مهر، طرح پژوهشی بین‌المللی ریزپوشانی کافئین در ذرات هیدروژل به روش الکترواسپری برای رهش آهسته به منظور دستیابی به هوشیاری بلند مدت با همکاری مرکز تحقیقات گیاهی و غذایی نیوزیلند و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی انجام گرفت.

دکتر بهروز قرآنی، عضو هیأت علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در خصوص این طرح گفت: در جامعه مدرن امروزی انجام عملیات 24 ساعته یا کار شیفتی در مشاغلی نظیر حمل و نقل، بیمارستانها، صنایع تولیدی، ارتش، هواپیمایی و بسیاری از خدمات دیگر غیرقابل اجتناب است؛ بنابراین کارکنان نظامی، سربازان درگیر در عملیات مستمر و مداوم و نیز غیرنظامیانی نظیر رانندگان و کارمندان شب کار، معمولا نیاز به هوشیاری و بیداری طولانی مدت دارند.

عضو هیأت علمی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با اشاره به روش این طرح پژوهشی افزود: کافئین ریزپوشانی شده از اندازهای کوچک تر در حدود سه میکرون نسبت به پژوهشهای مشابه برخوردار است به صورتی که ذرات مورد نظر توسط مصرفکننده احساس نمیشود و از رهایش پایدار و مناسبی در 24 ساعت از زمان مصرف برخوردار است. به دلیل اهمیت موضوع، محققان زیادی در دنیا روی ریزپوشانی کافئین مطالعه و تحقیق و در این زمینه روشهای مختلفی ارائه کردند؛ اما مزیت این دستاورد پژوهشی در روش تولید ذرات ریزپوشانی شده از طریق تلفیق جریان برق و جریان هوا برای تولید ذرات هیدروژل حاوی کافئین است.

در پژوهش صورت گرفته، ذرات هیدروژلی تولید شده در ساختار پاستیل (به عنوان یک محصول شاهد) به کار گرفته شده است و نتایج بررسیهای حسی نشاندهنده پذیرش محصول از سوی مصرفکننده است. کافئین ریزپوشانی شده با استفاده از این روش، میتواند توسط صنایع مختلف از جمله صنایع داروسازی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین ساختار هیدروژلی طراحی شده به عنوان الگو و پایه برای درونپوشانی غذاداروها و داروها قابل استفاده است.