مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215440609915414142

صادرات 35 هزار تن کشمش ملکان به خارج از کشور

مدیر جهاد کشاورزی ملکان در استان آذربایجان شرقی گفت: بیش از 35 هزار تن کشمش امسال تاکنون از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش ایرنا، حسن علیوند با بیان اینکه این مقدار نسبت به سالهای پرمحصول بیش از 35 هزار تن کاهش داشته است، افزود: کشمش صادراتی از نوع کالیفرنی و تیزآبی است.وی، سرمازدگی و بلایای طبیعی را از جمله عوامل کاهش شدید تولید انگور و پایین آمدن صادرات امسال اعلام کرد.

علیوند خاطرنشان کرد: کشمش صادراتی ملکان که بیش از 60درصد صادرات محصولات باغی و زراعی استان را شامل میشود به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه، اوکراین، آلمان، انگلیس، کشورهای آفریقایی، ارمنستان و چند کشور آسیایی صادر میشود.وی ارزش صادرات این میزان کشمش به خارج از کشور را بیش از 3 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: کاهش تولید این محصول موجب شده قیمت آن نسبت به سال گذشته به بیش از دو برابر افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی ملکان افزود: کشمش ملکان از لحاظ کیفیت رتبه اول کشور را دارد که در بازارهای خارجی مشتریان خوبی داشته و از جایگاه مناسبی برخوردار است.

شهرستان ملکان با 11هزار هکتار باغ انگور و با تولید 260 هزار تن از این محصول در استان رتبه اول و در کشور رتبه سوم را دارد.