مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215426765494887545

صادرات دام و فرآورده‌های دامی از آذربایجان‌شرقی به 20 کشور جهان

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی از صادرات دام و فرآورده‌های دامی به 20 کشور جهان خبر داد.

به گزارش ایسنا، «امیرحسین بهداد» اظهار کرد: تا پایان بهمنماه، 69 فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآوردههای خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان، جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

وی گفت: با نظارتهای بهداشتی ادارهکل دامپزشکی آذربایجانشرقی، بیش از 911 تن پودر گوشت، 56 تن پا و پنجه مرغ، 69 تن عسل و 216 تن شیر خشک پیرو صدور گواهیهای بهداشتی مربوطه به مقصد کشورهای ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، مالزی، لبنان، عراق، هنگ کنگ و افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجانشرقی با اشاره به نظارت بهداشتی کارشناسان این ادارهکل روی ترانزیت خودروهای حامل دام و فرآوردههای دامی اظهار کرد: در همین مدت، روی ترانزیت بیش از 253 تن انواع فرآوردههای خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و 156 هزار و 850 جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

وی افزود: بر این اساس 5600 قطعه ماهی قزلآلای زنده، 72 هزار قطعه جوجه یکروزه و 50 رأس گاو به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و افغانستان صادر شده است.

بهداد خاطرنشان کرد: کشورهای پاکستان، ایتالیا، کانادا، هلند، آلمان، دانمارک و قبرس نیز مقصد صادرات دام کوچک و انواع پوست خام و فرآوری شده بودند.