مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215425907377139960

تخریب محیط زیست کشور را با سونامی سرطان مواجه می‌کند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلماس گفت: نباید حفظ از منابع طبیعی فقط به سازمان مربوطه محول گردد بلکه حراست از این امانت الهی مستلزم مدیریت ملی و عزم جهادی است.

به گزارش ایسنا، بهروز عظیمی اظهار کرد: امروزه کشور ایران با بحران جدی نابودی محیط زیست و منابع طبیعی روبهروست که برای جلوگیری از این فاجعه عظیم مسئولان و مردم باید با تشکیل نیروهای 50 میلیونی اهتمام ورزند.

عظیمی با اشاره به اینکه با تخریب مراتع و محیط زیست سونامی سرطان وارد کشور ایران خواهد شد، افزود: آب،خاک و هوا به عنوان سه مولفه اصلی حیات بر عهده منابع طبیعی بوده است که عدم حفاظت و نگهداری از آن حیات موجودات زنده را به زوال و نابودی خواهد کشاند .

عظیمی قرن 21 را قرن مظلومیت محیط زیست عنوان کرد و گفت: خشکی دریاچه ارومیه، وضعیت نابه سامان هوای خوزستان و فارس از مهمترین و بازرترین نمونههای این مظلومیت و بیتوجهی مردم و مسئولان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس در ادامه به آمار سیمای منابع طبیعی شهرستان سلماس پرداخته و تصریح کرد: در حال حاضر از میان 254 هزار هکتار از مساحت شهرستان سلماس حدود 198 هزار هکتار به منابع طبیعی اختصاص یافته است که متاسفانه حفظ و حراست از این نعمت الهی با 8 نفر مامور 2 دستگاه اتومبیل صورت میگیرد که کافی نبوده و نیازمند توجه و تلاش جهادی مردم منطقه است .

وی با بیان اینکه ارزش و اهمیت منابع طبیعی و حراست از آنها در سوره انفال به صورت مفصل برای بشر تشریح و بیان شده است، خاطر نشان کرد: علاوه بر بیانات ائمه معصومین و آیات الهی، اصل 45 و 50 قانون اساسی نیز به ارزش منابع طبیعی پرداخته که هر دو مهم تاکید بر حفظ و حراست این نعمت الهی برای احاد مردم دارد .

عظیمی تصریح کرد: بهرهمندی صحیح و مطابق روشهای علمی از منابع طبیعی نه تنها نیاز قشر کثیری از مردم را برطرف میکند بلکه میتوان با یاری جستن از روشهای علمی این مهم را بدون هیچ آسیبی به نسلهای آتی منتقل کرد .