مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3215416771589893494

اقدام برای افزایش ارتفاع گنبد امام رضا (ع) در مشهد

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا با اشاره به دغدغه دیده نشدن گنبد حرم امام رضا از فاصلة دور گفت: در صورت امکان نسبت به افزایش ارتفاع گنبد اقدام می کنیم.

به گزارش معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، محمد کاظم ملازم الحسینی مدیر عامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت امام رضا (ع) و هیئت همراه از پروژة ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید ملازم الحسینی، هدف از این سفر و بازدید را تشریح کرد گفت: قصد ما از این سفر تبادل اطلاعات بین آستان قدس رضوی و ستاد بازسازی عتبات است که حسب دستور تولیت معظم آستان قدس رضوی قرار شده باب همکاری با این مجموعه به ویژه در مسائل فنی گشوده شده و روز به روز افزایش یابد.

وی افزود: خیلی خوشحال شدیم که توفیق بازدید از پروژة ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) نصیبمان شد و به لحاظ مسائل فنی و خلاقیت، مایلیم از تجربیات برادران در این ستاد استفاده کنیم.

ملازم الحسینی ابراز داشت: پروژة ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) را به طور کامل مورد بازدید و بررسی قرار دادیم.

وی کار ساخت گنبد را کاری منحصر به فرد در جهان تشیّع دانست و گفت: لازمة ورود به این کار، داشتن عشق و علاقه است چرا که ممکن است به لحاظ اقتصادی اجرای این نوع کار مقرون به صرفه نباشد.

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت امام رضا (ع) افزود: دوستان به دلیل ارادتی که به ائمه معصومین (ع) دارند، به این کار دل سپرده و سعی کردهاند همة موارد فنی را مورد نظر قرار دهند تا شرمندة ائمه (ع) نباشند.وی تصریح کرد: با توجه به ساخت و سازهای اطراف حرم رضوی و افزایش ارتفاع بناها در حوالی حرم در مشهد، دغدغة دیده نشدن گنبد حرم مطهر امام رضا (ع) از فاصلة دورتر مطرح است و لذا تصمیم گرفتیم در صورت امکان ما نیز در مشهد نسبت به افزایش ارتفاع گنبد امام رضا (ع) اقدام کنیم.ملازم الحسینی با بیان اینکه اخیراً متوجه شدیم چنین کارعظیمی در کرمان در حال انجام است، گفت: به اینجا آمدیم تا از نزدیک کار را ببینیم هر چند که کار در مراحل پایانی است، لیکن از لحاظ فنی و اجرایی پیش رفته و کاملا مشهود است.

وی تاکید کرد: کاری که اینجا با استفاده از تکنولوژی روی مس و آبکاری طلا در حال انجام است، کاری مفید با دقت بالا است؛ که انصافا جای تقدیر و تشکر دارد.

ملازم الحسینی یادآور شد: بحث بازسازی و مقاومسازی حرم مطهر امام رضا (ع) از سالها پیش شروع شده و دغدغههایی که در امر بازسازی و مقاوم سازی حرم مطهر امام حسین (ع) مطرح بوده، در حرم رضوی هم ملموس است و ما در سر دربهای صحن انقلاب، باب السلام و گوهرشاد کار را شروع کردهایم و این جزء دستورکار جدی آستان قدس رضوی است.

ملازم الحسینی تصریح کرد: با سیاستهای جدیدی که تولیت مشخص کردند، امیدواریم از تمایل مردم در زمینه نذورات و وقف عام بتوانیم در امر بازسازی و مقاوم سازی حرم رضوی استفاده کنیم.