مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214660352970852912
خبرچین/ مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

سه‌شنبه آخر سال در محله بهارستان

دیروز روز هواپیماها بود. از جنجالی که در اینستاگرام دختری که با جت شخصی از شارجه به استانبول می‌رفت و البته سقوط کرد، بگیرید تا ارائه گزارش سقوط هواپیمای آسمان که نفهمیدیم بالاخره خلبان با توجه به عمل قلب محدودیت پرواز داشته یا نه. سومین ماجرا هم که به سقوط یک هواپیما در نپال مربوط است و خیلی دخلی به ما نداشت.

اما قبل از اینکه خبرهای دیروز را بچینیم، بگذارید همین ابتدا تکلیفمان را روشن کنیم؛ امشب هرچقدر میخواهید شادی کنید اما قیمت این ترقههایی که میزنید را اول برآورد کنید و در روزهای بعد متناسب با پولهایی که خرج ایجاد سروصدا کردهاید درباره وضع اقتصادی گله و شکایت کنید. دلار 4800 تومانی، دیگر خرج کردن اقلام آتشزای داخلی و خارجی برای مردمآزاری معنا ندارد؛ دارد؟

خب از این پیام اخلاقی که بگذریم، سروصدا فقط مختص حوادث خیابانی سهشنبههای آخر سال نیست. این سروصداها میتواند از جنس سیاست هم باشد. مانند همین استیضاح ناگهانی سه وزیر کابینه که بازار خبرها در آخرین روزهای سال را حسابی داغ کرده است. از یکطرف برخی نمایندهها میگویند قرار نیست هیچکدام از این وزرا رای نیاورند. از یکسو برخی دیگر میگویند که تازه تعداد امضاها رفته است بالا و خلاصه یکی دو وزیر وضعیت خوبی در مجلس ندارند. حالا باید دید که بالاخره چهارشنبهسوری در کوچهها و خیابانها بیشتر سروصدا دارد یا در بهارستان.

معلوم نیست مگر ملت به یکدیگر عیدی دلار میدهند که ناگهان نرخ ارز بالا رفته است. دلار در یک روز 329 تومان گران شد و تازه برخی صرافیها گفتند که اصلا مگر دلار هست که بفروشیم؟! خلاصه اوضاع بازار چنان دلاری است که احتمالا آنها که میخواهند در نوروز سفر خارجی بروند، حسابی نقرهداغ خواهند شد.

و در آخر باید اشاره کنیم که این داستان ترقهبازی در نزدیکی سفارتخانه ایران در اروپا هم انگار شده سرگرمی این کوچولوهای مورد حمایت غرب. اول انگلیس و حالا اتریش؛ البته گویا پشتپرده این بازیها میرسد به برخی دولتهای ضعیف منطقه که خودشان میترسند کاری بکنند، پیمانکاران تروریست خود را شیر میکنند. شاید برای همین است که شمخانی دیروز گفت: «تعرض به سفارت ایران در لندن، خوشخدمتی انگلیس به عربستان بود».