مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214574301461904798

ضرورت تقویت همکاری ایران و پاکستان درخصوص امنیت مرزها

وزیر خارجه کشورمان در دیدار همتای پاکستانی بر ضرورت تقویت همکاری ایران و پاکستان در خصوص امنیت مرزهای دو کشور و جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها تأکید کرد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف که برای گفتوگو و رایزنی با مقامات پاکستان در صدر هیأتی سیاسی و اقتصادی به این کشور سفر کرده است، در دیدار با خواجه محمد آصف، همتای پاکستانی خود ضمن تاکید بر تقویت همکاریهای دو کشور در تمام زمینههای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی گفت: ضرورت دارد ایران و پاکستان به عنوان دو کشور دوست و همسایه و دارای مرزهای مشترک در خصوص تضمین امنیت مرزهای دو کشور و جلوگیری از نفوذ تروریستها همکاری قوی داشته باشند.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار بر توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد و گفت: آمادگی داریم در زمینههای مختلف سیاسی و اقتصادی همکاریهای خود را گسترش دهیم. وی افزود: ما خواهان مرزهایی با ثبات برای دو کشور هستیم.

طرفین همچنین ضمن گرامیداشت هفتادمین سال برقراری روابط دو کشور در خصوص موضوعات مختلف از جمله کمک به روند صلح در افغانستان، توسعه همکاریهای بانکی و انرژی، تامین برق مورد نیاز پاکستان توسط ایران، همکاری و ارتباط بین بنادر چابهار و گواتر، توسعه بازارهای مرزی و موضوعات بینالمللی، موضوعات جهان اسلام، ایجاد تسهیلات بیشتر توسط ایران برای زائران پاکستانی به منظور سفر به مشهد مقدس، همکاریهای چندجانبه بویژه اقتصادی با هدف کمک به ثبات و ایجاد صلح در منطقه، مبارزه با تروریسم و گروههای افراطی و قاچاقچیان مواد مخدر گفتوگو و تبادل نظر کردند.