مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214573988633162426
شمخانی با اشاره به تعرض اخیر به سفارت ایران در لندن تاکید کرد

خوش‌خدمتی انگلیس برای ولیعهد عربستان

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی، تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را در لندن، خوش‌خدمتی دولت انگلیس به خرید تسلیحاتی میلیاردی ولیعهد عربستان از این کشور دانست که به شکل بسیار مفتضح انجام شد.

علی شمخانی در حاشیه بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما، درباره علت انفعال پلیس و دولت انگلیس در تعرض به سفارت کشورمان در لندن گفت: این بازی پینگپونگی، طراحی شده دولت انگلیس بود که همزمان با سفر یکی از رهبران کشورهای منطقه به لندن انجام شد. شمخانی در پاسخ به اظهارات ولیعهد عربستان علیه ایران و مقاومت اسلامی عنوان کرد: در منطق و ادبیات سیاسی منطقهای ما، رژیم صهیونیستی و آمریکا بابت حمله به عراق و افغانستان و مروجان تروریسم در منطقه شرورند.

وی افزود: رئیسجمهور اسبق آمریکا تلاش کرد لفظ شر را از رژیم اشغالگر قدس بردارد و در مقابل به کشورهایی که نوعا تامینکننده صلح و ثبات در منطقه هستند، اطلاق کرد.

شمخانی با اشاره به فرافکنی ولیعهد عربستان تاکید کرد: این خطا ناشی از کمعقلی است که زمان باید پاسخ آن را به او بدهد. وی گفت: متاسفانه حکام سعودی در طول حیات سیاسی خود با ترویج گروههای تکفیری، مرزهای خونینی را در جهان اسلام ایجاد کردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین عصر دیروز در حاشیه گردهمائی اساتید بسیجی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران با اشاره به رجزخوانی دشمنان در خصوص براندازی نظام گفت: اینها چهار دهه است که دارند جار میزنند و به دنبال ایجاد امید متوهم یا توهم امید هستند.

به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی در پاسخ به سوالی در خصوص نقشه متوهمانه دشمنان برای براندازی نظام در ماههای پایانی امسال، اظهار کرد: موقعی که شاه از ایران رفت و مردم او را بیرون کردند فردای آن روز گفتند فروردین برمیگردیم. موقعی هم که بنی صدر بیرون رفت و منافقان جنگ مسلحانه داخلی خود را شروع کردند، گفتند امروز باختران و فردا تهران. از این حرف ها چهار دهه است که می زنند و 30 سال است که جار می زنند.وی افزود: به خاطر این که ریزش دارند به دنبال ایجاد امید متوهم و توهم امید هستند.