مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214571972947221035

آیت‌ا... شاه‌آبادی دار فانی را وداع گفت

آیت‌ا... نصرا... شاه‌آبادی، عضو مجلس خبرگان رهبری پس از گذراندن یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

پیکر مرحوم آیتا... شاهآبادی، فردا ساعت هشت و نیم صبح از مسجد آیتا... شاهآبادی واقع در پامنار تهران و همان روز ساعت 15:30 در قم از مسجد امام حسن عسکری علیهالسلام تشییع خواهد شد. آیت‌‌ا... شاهآبادی، فرزند آیت‌‌ا... محمدعلی شاهآبادی در سال 1310 در شهر قم متولد شد، اما در سالهای کودکی به تهران آمد.

وی تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و در سال 1329 برای ادامه آن به شهر نجف رفت و در نجف از محضر بزرگانی چون آیتا... خوئی بهره برد. آیتا... شاهآبادی در سال 1349 به تهران بازگشت و به تدریس مشغول شد و پس از آن عازم قم شد و به تدریس علوم دینی در حوزه علمیه پرداخت.

رئیسجمهور در پیامی رحلت عالم پارسا، مرحوم آیتا... حاج شیخ نصرا... شاهآبادی را به حوزههای علمیه، شاگردان و علاقهمندان و بویژه بیت مکرم آن مرحوم تسلیت گفت. در پیام رئیسجمهور آمده است: این مجتهد وارسته با پرورش در محضر پرفیض پدر بزرگوارشان مرحوم آیتا... محمدعلی شاهآبادی و علمای برجسته حوزههای علمیه قم و نجف همچون امام خمینی(ره)، عمر پر برکت خود را وقف تبلیغ و ترویج معارف دینی و تدریس آموزههای مکتب ائمه اطهار (ع) کرد. حسن روحانی افزوده است: آن روحانی با تقوا، همزمان با فعالیتهای علمی و دینی بیوقفه، همراه و همدوش با مردم در صحنههای مهم سیاسی و اجتماعی، با روشن بینی و مشی اعتدالی همواره حضوری تأثیرگذار و هدایتگر داشت.

علی لاریجانی، رئیس مجلس و آیتا... شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با صدور پیامهایی، درگذشت آیتا...شاهآبادی را تسلیت گفتند./ باشگاه خبرنگاران جوان