مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214380549850057602

تنگ‌تر شدن حلقه محاصره تروریست‌ها در غوطه شرقی

شهر مهم و راهبردی حرستا در غوطه شرقی در استان ریف دمشق در محاصره کامل ارتش و نیروهای مسلح سوریه درآمد. ارتش سوریه تلاش می‌کند با تنگ‌تر کردن حلقه محاصره غوطه شرقی، تروریست‌های مقیم این منطقه را به تسلیم وا دارد. منابع میدانی روز گذشته اعلام کردند ارتش و نیروهای مسلح سوریه پس از درگیری شدید با تروریست‌ها، شهر حرستا را محاصره کردند. حرستا یکی از مراکز اصلی تروریست‌ها در غوطه شرقی است. حرستا در شهرستان دوما در غوطه شرقی در حومه دمشق قرار دارد.

یگانهای ارتش سوریه از 14 روز گذشته توانستهاند با حمله به مواضع تروریست‌‌ها، شهرکها و مناطق سقبا، مسرابا، حموریه، اوتایا، مدیرا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حملونقل، مزارع العب و بیت نایم را از دست تروریستها در غوطه شرقی بازپسگیرند. ارتش سوریه با این پیروزیها غوطه شرقی را به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم کرد و این امر سبب محاصره بیشتر تروریستها در مناطق دیگر شد. روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی در استان ریف دمشق ادامه دارد. تاکنون بیش از 52درصد مناطق تحت کنترل تروریستها در غوطه شرقی آزاد شده است.

گروههای تروریستی مستقر در غوطهشرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار دادهاند که بر اثر این اقدام تروریستی، تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته یا زخمی شدهاند. این حملات همچنین به واردشدن خسارتهایی به اموال شهروندان سوری و زیرساختهای عمومی پایتخت سوریه منجر شده است. روز یکشنبه مسئولان مرکز آشتی حمیمیم در دیداری که با رهبران گروه شورشی «فیلق الرحمن» داشتند از این گروه خواستند از نیروهای گروه تروریستی النصره دوری کنند، همچنین آنها با رهبران شورشیان «جیش الاسلام» مساله عقبنشینی فوری نیروهای این گروه را از غوطه بررسی کردند.

جیش الاسلام دو روز قبل با عقبنشینی نیروهای جبهه النصره از غوطه به سمت استان ادلب موافقت کرد و روز جمعه اولین گروه از نیروهای مسلح این گروه تروریستی به همراه خانوادههایشان از غوطه شرقی در حومه دمشق از طریق گذرگاه اردوگاه الوافدین به سمت استان ادلب حرکت کردند. ارتش سوریه و روسیه دو گذرگاه امن را برای خروج غیرنظامیان از غوطهشرقی یکی در اردوگاه الوافدین و دومی در جسرین و الملیحه اختصاص دادهاند.