مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3214150797502340354

ارائه هوش مصنوعی گوگل لنز برای اندروید

برنامه هوش مصنوعی گوگل لنز برای تمام گوشی‌های اندرویدی قابل دسترس خواهد شد. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه Search Engine Land، هوش مصنوعی گوگل لنز که تاکنون فقط در گوشی‌های گوگل یعنی پیکسل و پیکساایکس‌ال قابل دسترسی و استفاده کاربران بود، حالا گزارش‌های منتشر شده حاکی است که بزودی در تمام گوشی‌های هوشمندی که از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کنند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هوش مصنوعی گوگل به کاربران اجازه میدهد با گرفتن دوربین گوشی مقابل اشیا، مکانهای پیرامون، فروشگاهها و اماکن تاریخی، تفریحی و عکس گرفتن از آنها، اطلاعات دقیق و جزئیات کلی آن را بهدست آورند.

گوگل لنز برای بسیاری از گردشگران و توریستهای خارجی کاربرد بالایی دارد، زیرا آنها بدون دانستن زبان مورد نظر هم قادر خواهند بود از نوع فروشگاهها و محصولات ناآشنای آن کشور و همچنین اطلاعاتی از اماکن تاریخی سر راه خود مطلع و آگاه شوند.

هنوز اطلاع دقیقی درباره اینکه گوگل لنز برای گوشیهای آیفون با سیستم عامل iOS نیز ارائه میشود، در دست نیست، اما شایعاتی مبنی بر اینکه در آیندهای نزدیک گوگل لنز برای گوشیهای آیفون نیز در دسترس قرار میگیرد، در فضای مجازی منتشر شده است.