مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3211878615939244828
گلخونه

دراسنای پرچمی

اگر دم عیدی در زمان خانه‌تکانی یا تغییر دادن دکوراسیون محل کارتان به این فکر افتاده‌اید که یک گیاه زینتی و رسمی داشته باشید پیشنهاد این هفته ما را حتما بخوانید.

دراسنای پرچمی از آن گیاهان جذاب است که خیلی خودنمایی می‌کند، گیاهی زینتی و رسمی که در بیشتر منازل یا محل کارهای رسمی مانند بانک، شرکت و ... بسیار خودش را خوب نشان می‌دهد.

دراسنا دارای گونه‌های زیادی است، اصالت آفریقایی دارد و در آن هوا و زیست بوم می‌تواند به یک درخت تنومند هم تبدیل شود.

اصلا یکی از ویژگی‌های دراسنا همین رشد سریع‌اش است که در مقایسه با اغلب گیاهان آپارتمانی و درختی خیلی زود بزرگ می‌شود و از خودش چهره‌ای متشخص نشان می‌دهد. از طرفی نگهداری دراسنا هم ساده است و نسبت به عوامل نامساعد جوی و محیطی تا حدودی مقاوم است.

شرایط نگهداری

نور: در نور کافی نگهداری کنید، ولی مواظب اشعه مستقیم آفتاب باشید، به نور متوسط تا کم نیاز دارد، اگر هوا تاریک باشد برگ‌هایش کمرنگ می‌شوند.

دما: بهترین درجه حرارت در زمستان 16 درجه و مقاوم تا 13 درجه و در تابستان حداکثر 24 درجه سانتی‌گراد است.

آبیاری: یک نکته مهم در ارتباط با آبیاری این گیاه وجود دارد؛ دراسنا نسبت به آب لوله‌کشی حساس است، باید با آب کتری سرد شده آبیاری کنید، وگرنه نوک برگ‌ها سیاه می‌شود. موقع آبیاری گلدان، خاک آن باید خشک باشد. آبیاری زیاد موجب زردی برگ می‌شود.

رطوبت: در تابستان دوسه بار و در زمستان هفته‌ای یک‌بار غبارپاشی کنید. اگر درجه حرارت پایین 13 درجه است، از غبارپاشی خودداری کنید.

تغذیه: در فصل‌های رشد (بهار و تابستان) گیاه را با کودهای مایع آپارتمانی در آب هر دو هفته یک‌بار تغذیه کنید.

خاک مناسب: دراسنا در خاک جنگلی بهترین رشد را خواهد داشت.

تعویض گلدان: هر دو سال در بهار گلدان را با یک اندازه بزرگ‌تر تعویض کنید، در صورت عدم امکان به تعویض خاک‌های سطحی گلدان با خاک نو و غنی اکتفا کنید.

تمیز کردن برگ‌ها: با پارچه یا اسفنج مرطوب برگ‌ها را تمیز کنید. استفاده از مواد براق‌کننده شیمیایی باعث مسدود شدن روزنه‌ها و در نتیجه کند شدن رشد گیاه می‌شود. بهترین راه استفاده از ترکیب آب و آبلیمو به طور ترکیبی است.

نسیبه سادات میرباقر/ مهندس کشاورزی