مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181405935779032944
تیم برانکو لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پرگل 3 بر صفر مقابل نماینده ازبکستان آغاز کرد

این پرسپولیس بی رحم

یک پیروزی طوفانی در همان گام نخست لیگ قهرمانان آسیا. انگار برای تیم برانکو فرقی نمی کند در لیگ برتر بازی کنند یا در لیگ قهرمانان. آنها که سه بازی قبلی خود در لیگ را برده بودند، این نوار را با پیروزی پرگل مقابل نسف قارشی ازبکستان تداوم دادند تا از همان ابتدای بازیها، در قامت یک مدعی قهرمانی باشند.

در یک هوای سرد و البته بارانی، چیزی در حدود 25 هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی رفته بودند تا بعد از ماه ها در یک بازی آ سیایی از تیمشان حمایت کنند. پرسپولیس فصل گذشته به دلیل بازی با نمایندگان عربستان (الاهلی و الهلال) شانس بازی در حضور تماشاگرانش را نداشت، اما حالا با توجه به اینکه با تیمی از عربستان همگروه نیست، می تواند بیشتر از فصل گذشته در ورزشگاه آزادی به میدان برود. اولین میزبانی، برای آنها خوش یمن بود. پرسپولیس در مصاف با نماینده ازبکستان از همان ابتدای کار سوار بر توپ و میدان بود و در همان 20 دقیقه نخست، توسط گادوین منشا به گل رسید. نیمه نخست با همین یک گل به پایان رسید اما عطش پرسپولیس برای زدن گل های بیشتر همچنان بالا بود. در نیمه دوم نوبت به علی علیپور بود تا همچون رقابتهای لیگ برتر ، در لیگ قهرمانان آسیا دروازه ها فتح کند. علیپور که گفته می شود در آستانه دعوت به اردوی تیم ملی قرار دارد، با انگیزه ای که از این خبر گرفته بود در دقایق 67 و 71 دو بار دروازه نسف را گشود تا به عنوان بهتر ین بازیکن زمین معرفی شود. این پنجمین دبل یا دوگانه علیپور در رقابتهای این فصل بود. مهاجم شماره 70 قرمزها در این بازی می توانست هت تریک کند اما در آخرین دقایق یک موقعیت گلزنی خوب را از دست داد تا بازی با همان برتری 3 بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه پیدا کند.

برانکو: شاسته برد بودیم

برانو ایوانکوویچ بعد از پیروزی 3 بر صفر مقابل نسف قارشی ازبکستان در نشست خبری گفت: قبلا هم گفته بودم بازی اول خیلی سخت و مهم است. بخصوص وقتی بازی خانگی باشد. نمیدانم بار چندم است که بازیکنان هواداران را شاد کردند، اما یک بار دیگر خوب بازی کردند و پیروز شدند. ما با لیاقت به پیروزی رسیدیم و من از هواداران پرسپولیس که تیم را تشویق و حمایت کردند تشکر میکنم.

برانکو با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش افزود: تشکر ویژه برای بازیکنانم که بازی بسیار بسیار خوبی انجام دادند. آنها شخصیت برنده بودن و اراده را به نمایش گذاشتند. طبیعی است که انتظار داریم این بازی ها را به همین شکل ادامه بدهیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد بازی کم اشتباه تیمش و زهر چشم گرفتن از حریفان آسیایی گفت: این لیگ قهرمانان است. بازی هایش از لیگ های امارات، ایران، عربستان یک سطح بالاتر است. سخت ترین و بزرگترین بازی های باشگاهی در آسیاست. حریف ضعیفی وجود ندارد. باید اراده داشته باشیم و با انگیزه در میدان باشیم و این را بازیکنان من نشان دادند.

منشا در کنار زاید

گادوین منشا که در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشته است با گلزنی برابر نسف قارشی تعداد گلهای خود را در این رقابتها به پنج گل رساند تا در کنار ایمون زاید برترین گلزن خارجی سرخها در آسیا باشد. در لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی با هشت گل بهترین گلزن پرسپولیس است و در کل رقابتهای آسیایی، فرشاد پیوس با 11 گل برترین گلزن پرسپولیس محسوب میشود.