مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181255130800628836

توضیحات کفاشیان درباره واریز پول به حساب مقدس

حرف‌های علی کریمی در برنامه 90 و تاکید روی این موضوع که پول‌های فیفا به حساب هوشنگ مقدس، تاجر ایرانی در دبی می‌رفت، باعث شد علی کفاشیان رئیس سابق و نایب‌رئیس فعلی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داده و به سئوالات جام ورزشی در این زمینه پاسخ دهد.

آقای کفاشیان در برنامه 90 علی کریمی گفت پولهای فیفا به حساب هوشنگ مقدس میرفت. این ادعا صحت دارد؟

نه، اصلا. بحث طوری نبود که آقای علی کریمی گفت. اصلا فیفا پاداش تیم ملی ایران را به حساب هوشنگ مقدس نریخت. ایشان واقعا در زمانهای مختلفی به ما کمک میکرد.

مثلا در چه زمانی؟

ببینند ما از فیفا خواستیم بخشی از پاداش صعود به جام جهانی را به حساب کیروش بریزد چون حقوقش را نداده بودیم. به کیروش گفتیم یک حساب به ما بده که او حساب هوشنگ مقدس را در دبی داد. فیفا هم هر پولی برای مقدس واریز میکرد، او بسرعت آن را به کیروش میداد. یک دلار هم این وسط جابهجا نشد.

اینکه میگویند پولها در حساب شان میماند و...

خیر، آقای مقدس فقط پولهای کیروش را دریافت میکرد که آن را هم سریعا به خودش برمیگرداند. ایشان نه کارمزدی میگرفت و نه چیزی، ولی ما اگر میخواستیم از راه دیگری پول را انتقال دهیم، باید کارمزد هم میدادیم.

در این باره بیشتر توضیح میدهید؟

بله، مثلا قرار شد ما از سیستم بانکی خودمان بخشی از پاداشهای جام جهانی را بگیریم. پول اصلی شش میلیارد تومان بود، ولی تا پول رسید دستمان 500 میلیون تومان به عنوان کارمزد کم کردند. آقای مقدس واقعا کمک حال تیم ملی بود. قبل از جام جهانی کمک کرد اردوی اتریش برگزار شود. در جام ملتهای استرالیا هم حضور ایشان خیلی مهم بود. با کارت اعتباری خودش هزینههای تیم را پرداخت میکرد. من باید از آقای مقدس واقعا تشکر کنم که خیلی به ما کمک میکرد. خیلی وقتها پول هزینه میکرد و ما مدتی بعد آن را میدادیم.

درباره دعوت خود به کمیته اخلاق حرف بزنید. ماجرا چیست؟

درباره بعضی پروندههایی است که ابهام دارند. من هم به عنوان فرد مطلع رفتم.