مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181254052258342260

آیا «سباستین» واقعا پسرخوانده کی‌روش است؟

علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی، منتقد حضور «سباستین» در تیم ملی فوتبال ایران است. خیلی‌ها این مربی را نمی‌شناسند و اگر حتی تصاویر کادر فنی را ببینند باز هم نمی‌توانند تشخیص دهند او کدام مربی است.

سباستین یکی از جوانترین اعضای کادر فنی تیم ملی است و از روزی که آمده، کمتر تصویری از او منتشر شده است. او به همراه دو سه مربی دیگر، از جمله تازهواردهای کادر فنی بعد از برکناری مربیان ایرانی بودند.

کیروش پس از کنار گذاشتن خانبان تصمیم گرفت یک آنالیزور جانشین او کند، ولی تا این لحظه حتی اسم این مربی بیان نشده است. فقط پس از انتخاب او در تصاویری دیده شد که پیش از این، مربی دو و میدانی و همینطور شنا بوده است.

ابتدا خیلیها فکر میکردند او سباستین است. بعدها اما اطلاعات تکمیلیتری رسید. مشخص شد این آنالیزور قبلا در تیم اسپورتینگ فعالیت میکرده و در کارش تبحر دارد، اما همچنان یک نام مثل علامت سوال بود؛ سباستین. اگر به ساختمان پک سری بزنید، قطعا این مربی را خواهید دید.

علی کریمی گفته است سباستین مدرک مربیگری نداشته و کیروش برای آنکه حضور او را در کادر فنی توجیه کند، بعد از امضای قراردادش با فدراسیون فوتبال، این مربی را به دورهای از کلاسهای مربیگری فرستاده است. همچنین انتقادهایی وجود داشت که سباستین به صورت روزمزد در ایران کار میکند و حضور مداومش در تهران باعث میشود دستمزدش برای فدراسیون فوتبال بالا باشد. گفته میشد او روزانه 150 دلار دستمزد میگیرد و با هزینه هتل و غذا و دیگر امکانات، مربی ارزانی برای تیم ملی نیست. اما آخرین بحثی که درباره سباستین مطرح شد این بود که او فرزند خوانده کارلوس کیروش است. این شایعه از نزدیک به یک سال قبل سر زبانها افتاد ولی خیلی از رسانهها به آن نپرداختند. به هر حال این مسائل، نیاز به اثبات دارد. از سویی به نظر نمیآمد خبر صحت داشته باشد. علی کریمی اما در اختلاف اخیر خود با فدراسیون فوتبال، این موضوع را بیان کرد و باعث شد جنجال بزرگی راه بیفتد. کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی ترجیح داد مستقیما به آن واکنش نشان ندهد و فقط رفتار علی کریمی را بزدلانه بخواند.

اما آیا واقعا سباستین فرزند خوانده کارلوس کیروش است؟ آیا او با این مربی نسبت فامیلی دارد؟ محمدرضا ساکت، دبیر کل فدراسیون فوتبال بامداد سهشنبه در برنامه 90 به طور کامل این موضوع را رد کرد و گفت صحت ندارد. جستوجو در شبکههای اجتماعی هم این ادعا را ثابت نکرد.