مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181253646803013857
مهدی هاشمی‌نسب در گفت‌وگو با جام‌جم

نه استقلال، نه پرسپولیس هیچ‌کدام قهرمان آسیا نمی‌شوند

همیشه از مهدی هاشمی‌نسب به عنوان بازیکنی یاد می‌شود که بدون ترس حرف‌هایش را می‌زند. به بهانه بازی‌های آسیایی پرسپولیس و استقلال با او تماس گرفتیم تا چند کلمه برای ما از این رقابت‌ها حرف بزند.

هاشمینسب در ابتدا گفت: «اجازه بدهید خیالتان را راحت کنم. تا چند سال دیگر هیچ تیمی از ایران نمیتواند قهرمان آسیا شود. تعارف که نداریم. سالها با شانس و بخت و اقبال میرویم بالا و جرقهای یک نتیجهای میگیریم. گاهی تماشاگران فشار میآورند و گاهی دری به تخته میخورد، اما این که نمیشود فوتبال. الان هم به پرسپولیسیها و هم به استقلالیها میگویم که به هواداران جو الکی ندهید و با وعده قهرمانی آنها را سرگرم نکنید.»

هاشمینسب در خصوص این که هدف پرسپولیسیها موفقیت در آسیاست، گفت: «هدف خوبی است، اما با کدام توانایی؟ پرسپولیس قهرمان ایران میشود و فاصلهاش از سایر تیمها بیشتر است. اما قهرمانی در آسیا مگر به همین راحتیهاست؟ اصلا نباید این حرفها را بزنیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد که اگر هم بیفتد جرقه است و بس. ما خوشحال میشویم تیمی از ایران قهرمان شود، اما خواهش میکنم این قهرمانی احتمالی را روی توانایی تیمها نگذارید. سایر تیمها پتانسیل دارند، پول دارند و امکانات دارند، چرا نباید آنها قهرمان شوند؟»