مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181221226408986232

تاکید اون بر تنش‌زدایی بین 2 کره

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دیدار با هیات بلند مرتبه این کشور که به مدت سه روز به کره جنوبی سفر کرده بود خواستار تنش‌زدایی بین دو کره و تداوم مذاکرات برای بهبود روابط شد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، رهبر کرهشمالی در این دیدار افزود: تقویت فضای صمیمانه و آشتی دو کره از اهمیت بالایی برخوردار است. او از دیدار هیات کرهشمالی با مقامات کرهجنوبی در حاشیه المپیک زمستانی ابراز رضایت کرد و گفت: توجه کره جنوبی به این هیات نشانهای از امکان بهبود روابط دو کشور است. در این دیدار کیم یونگ نام، رئیس هیات عالیرتبه اعزامی کره شمالی به کره جنوبی، گزارشی از سه روز سفر این هیات به سئول به کیم جونگ اون ارائه کرد.

هیات عالیرتبه کره شمالی که عصر جمعه با هدف شرکت در مراسم افتتاح المپیک زمستانی پیونگ چانگ به کره جنوبی سفر کرده بود، یکشنبهشب سئول را به مقصد پیونگ یانگ ترک کرد. کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی و کیم یونگ نام، مرد شماره 2 این کشور از اعضای شناخته شده این هیات بودند. در جریان این سفر و در اتفاقی نادر در روابط دو کره، رئیسجمهور کره جنوبی علاوه بر اینکه در حاشیه افتتاح بازیهای المپیک زمستانی با کیم یونگ نام مرد شماره 2 پیونگ یانگ و کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی دیدار کرد، بلکه این هیات را به کاخ ریاست جمهوری دعوت و با آنها ملاقات کرد.