مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181139581379533027

تقابل قهرمانان سال‌های گذشته اروپا

در هشت بازی که در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برگزار می‌شود، دو بازی تقابل قهرمانان این مسابقات در سال‌های گذشته است. یکی چلسی و بارسلونا که هفته آینده بازی رفت خود را در استمفوردبریج برگزار می‌کنند. بازی دیگر امشب و در ساعت 23 و 15دقیقه بین تیم‌های پورتو و لیورپول در ورزشگاه دارگو شهر پورتو پرتغال برگزار می‌شود. این بازی را می‌توان مسابقه تیم‌هایی دانست که طی سال‌های گذشته موفقیت چشمگیری در این عرصه نداشته و آخرین قهرمانی آنها حداقل به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد. تیم پرتغالی با دو سابقه قهرمانی و باشگاه انگلیسی هم با پنج قهرمانی پا به این مرحله گذاشته‌اند.

این دو تیم در شرایطی امشب بازی رفت این مرحله را انجام میدهند که اوضاع متفاوتی در لیگهای داخلی خود دارند. تیم منطقه مرسیساید در شهر بندری لیورپول از 27 بازی انجام داده در لیگ برتر 54 امتیاز کسب کرده و با قرار گرفتن در رده سوم تلاش میکند سهمیه سال بعد لیگ قهرمانان را به دست آورد. در طرف مقابل، تیم پرتغالی از 21 بازی 55 امتیاز کسب کرده و به تنهایی در صدر جدول فوتبال این کشور ایستاده است. نکته قابل توجه این که پورتو تا اینجای فصل از لیگ پرتغال، تاکنون شکست نخورده است. پورتو در گروه G مرحله مقدماتی قرار داشت و با 10 امتیاز بعد از بشیکتاش به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی صعود کرد. شاگردان یورگن کلوپ نیز در گروه E با 12 امتیاز به این مرحله رسیدند.

لیورپول در پنج بازی قبلی خود در فوتبال انگلیس دو شکست، دو پیروزی و یک تساوی به دست آورده است. در حالی که این آمار برای پورتو چهار پیروزی و یک تساوی بوده است. این پنجمین تقابل دو تیم در بازیهای اروپایی به حساب میآید که دو پیروزی برای لیورپول و دو تساوی، سابقه چهار تقابل قبلی به حساب میآید. از سوی دیگر، این برای اولین بار طی 9 سال گذشته است که لیورپول به مرحله یک هشتم نهایی رسیده است. آخرین بازی آنها در این مرحله مربوط به فصل 9-2008 بود که در دو بازی رفت و برگشت رئال مادرید را حذف کردند. قرمزهای شهر لیورپول تاکنون 9 بار در پرتغال مقابل تیمهای این کشور بازی کردهاند که دو پیروزی، سه تساوی و چهار شکست از خود بر جای گذاشتهاند.

در طرف مقابل، پورتو رکورد سه برد و شش شکست در مرحله یک هشتم نهایی را به ثبت رسانده است. سال گذشته نیز آنها در همین مرحله به مصاف یوونتوس رفتند که با حذفشان همراه بود. تیم پرتغالی تاکنون 17 بار در مسابقات اروپایی مقابل باشگاههای انگلیسی بازی کرده که هشت برد، شش تساوی و سه باخت به دست آورده است.