مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3181111545291180935
رئال مادرید- پاریسن‌ژرمن؛ 23و 15 دقیقه در سانتیاگوبرنابئو

جنـگ ستارگان

هت تریک در دنیای فوتبالیست‌ها لذتی دارد که نمی‌توان آن را با لذت موفقیت دیگری مقایسه کرد. به واسطه همین مساله بود که زیدان و ستاره‌های رئال از ابتدای فصل جاری لیگ قهرمانان به دنبال هت تریک کردن در کسب عنوان قهرمانی بودند. اما اوضاع همان‌طور که دو سال قبل برای کهکشانی‌ها رقم خورده بود، شکل نگرفت. آنها در گروه H این مسابقات در کنار تیم‌هایی همچون دورتموند و تاتنهام قرار گرفتند و با سه امتیاز کمتر از تیم انگلیسی، به یک‌هشتم نهایی آمدند. رئالی‌ها امیدوار بودند حداقل در مرحله حذفی با قرعه‌ای مناسب رو‌به‌رو شوند تا راه برای سومین قهرمانی متوالی‌شان هموار شود، اما وقتی نام پاری‌سن ژرمن به عنوان حریف مرحله حذفی رئال از گوی بیرون آمد، خیلی از این امیدها نزد رئالی‌ها رنگ باخت.

زیدان و تیمش امشب ساعت 23 و 15 دقیقه در حالی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو از اونای امری و ستارههایش پذیرایی میکنند که بههیچوجه حال و اوضاع خوبی طی چند ماه گذشته نداشتهاند. رئالیها از 22 بازی لالیگا 42 امتیاز کسب کرده و در رده چهارم جدول قرار گرفتهاند. این در حالی است که پاریسن ژرمن با 65 امتیاز به تنهایی و با اقتدار در صدر لوشامپیونه ایستاده است. پاریسیها پنج بازی قبلی خود در لیگ فوتبال فرانسه را با پیروزی پشت سر گذاشتهاند، در حالی که این آمار برای مادریدیهای فوتبال اسپانیا 3 برد، یک مساوی و یک باخت بوده است.

رقابت اصلی در این بازی بیشک میان ستارههای خط حمله دو تیم است. پاریسن ژرمن بهواسطه خط حمله آتشین خود متشکل از نیمار، امباپه و کاوانی توانست در مرحله گروهی 25 گل را به ثمر برساند که رکوردی جدید در مرحله گروهی این مسابقات بود و با کسب 15 امتیاز به عنوان تیم نخست گروه B به مرحله یکهشتم نهایی آمد. در مقابل رونالدو نیز با زدن 9 گل در بازیهای مرحله گروهی، عنوان گلزنترین بازیکن این مرحله را از آن خود کرد. علاوه بر این، او به تنها بازیکنی تبدیل شد که در شش مسابقه متوالی اروپایی توانست دروازه حریفان را باز کند. با توجه به شایعاتی که طی چند هفته گذشته در مورد پیوستن نیمار در آینده نزدیک به رئال شنیده شده و همچنین سابقه بازی این ستاره برزیلی در لباس بارسا در سانتیاگو برنابئو، بازی امشب بیشک یکی از هیجانیترین بازیهای فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا به حساب میآید.

این دو تیم تا پیش از این شش بار در بازیهای اروپایی رو در روی هم قرار گرفته بودند که سهم هر یک دو پیروزی بوده است. البته پاریسیها با زدن 7 گل در مقابل 6 گل رئالیها، عملکرد بهتری در این زمینه داشتهاند. با این حال رئال به سابقه درخشان خود در این زمینه تکیه کرده است. کهکشانیها در 39 بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان در خانه، 33 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتهاند و تنها یکبار طعم شکست در خانه را چشیدهاند. بر همین اساس، شاگردان زیدان به دنبال این هستند که برای هشتمین سال متوالی بتوانند جواز حضور در مرحله یکچهارم نهایی را به دست آورند. 9 بازی قبلی این تیم اسپانیایی مقابل تیمهای فرانسوی با شش پیروزی و سه مساوی به پایان رسیده است. از سوی دیگر، مادریدیها توانستهاند مقابل فرانسویها پنج کلین شیت متوالی از خود بر جای بگذارند.

در طرف مقابل، این ششمین فصل متوالی است که پاریسن ژرمن وارد مرحله یکهشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا میشود. آنها در چهار فصل ابتدایی توانستند با موفقیت از این مرحله عبور کنند، اما 12 ماه پیش و در همین مرحله در یک بازی دراماتیک مقابل بارسا در نوکمپ حذف شدند. پاریسیها در 12 بازی اروپایی قبلی خود در خانه حریفان، هفت پیروزی به دست آوردهاند. همچنین سابقه بازی تیم فرانسوی مقابل باشگاههای اسپانیایی در دو بازی رفت و برگشت، پنج پیروزی و سه باخت بوده که تمام این شکستها مقابل بارسا رقم خورده است. البته پاریسیها به این حقیقت دل خوش کردهاند که هیچگاه در بازی رفت مرحله یکهشتم نهایی بازی را با شکست به پایان نرساندهاند.

حسین خلیلی

ورزش