مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180931756382660793

افت فشار آب در اصفهان ادامه دارد

با توجه به خشکسالی‌های شدید در اصفهان، امسال برداشت آب از تصفیه خانه بابا شیخ علی 10درصد کاهش یافت.

به گزارش صداوسیما؛ معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: در سال آبی 95تا96 برداشت آب 325 میلیون متر مکعب بوده است که امسال این میزان برداشت با 10درصد کاهش به 293میلیون مترمکعب رسیده است.

حسن غلامی با بیان اینکه وضعیت بارش امسال نامناسب بوده است و در مجموع چهار و نیم میلی متر بارش داشتیم گفت در شرایط مشابه سال گذشته 53میلی متر بارش داشتیم که نسبت به سال قبل آن که سال کم بارشی بود، امسال وضعیت بسیار نامناسب تر بود.

وی با اشاره به اینکه در سرشاخهها تا اوایل این هفته 190میلی متر بارش داشتیم، گفت: سال گذشته بارشها در شرایط مشابه نزدیک به 770 میلی متر بود و هم اکنون وضعیت تامین آب در استان اصفهان، خاص است.

حسن غلامی با بیان اینکه در سالهای گذشته جیره بندی نداشتیم و اگر شاهد قطعی آب بودیم به خاطر پمپاژهایی بود که در یک محله وجود داشت گفت: با شناسایی این افراد میتوان از قطعی آب در آن محله جلوگیری کرد.

وی گفت: به طور قطع سال آینده با افت فشار آب روبهرو خواهیم بود و با مدیریت مصرف، هدرروی آب از 31درصد به 17درصد کاهش یافته است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب اصفهان افزود: هدر روی در دو بخش فیزیکی و غیر فیزیکی اتفاق افتاده که فقط 10درصد هدر روی فیزیکی و ما بقی هدرروی غیر فیزیکی است که نشت کردن لولههای آب و قدیمی بودن کنتورها نیز سبب هدر روی آب میشود.

حسن غلامی گفت: کنتورهای آب باید هر شش ماه یکبار عوض شود چون دقتش را از دست میدهد و قرار شد در یک دوره 10 ساله آنها را تعویض کنیم تا از هدر رفت غیرفیزیکی آب جلوگیری شود.