مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180923138063688538

تک جنسی شدن برخی گونه‌های حیات وحش با افزایش میزان گاز co2

مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: استفاده از سوخت‌های فسیلی باعث افزایش میزان گاز CO2 می‌شود که یه تک جنسی شدن برخی گونه‌های حیات وحش و نابودی آن‌ها می‌انجامد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،تک جنسی شدن برخی گونههای حیات وحش با افزایش میزان گاز co2داوود میرشکار مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وضعیت محیط زیست کشور اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت محیط زیست را شرح دهیم باید ببینیم وضعیت موجودات و حیات وحش به چه صورت است .

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر با بحرانهای محیط زیستی بسیاری مواجه هستیم که علاوه بر حیات وحش، انسان نیز گرفتار این بحران شده است از جمله مشکلاتی که میتوان به آن اشاره کرد کم آبی ، افزایش درجه حرارت که اگر مدیریت نشود روز به روز به صورت صعودی خواهد بود و خود این نشان دهنده وضعیت نا مناسب محیط زیست است.

میرشکار گفت: انسان برای زندگی در کره خاکی با محدودیتهایی مواجه است که مجبور است برای رفع این محدودیتها از سهم محیط زیست استفاده کند به گونه ای که دست به تخریب آن میزند .

وی ادامه داد: تخریب محیط زیست ،افزایش تولید گازهای گلخانه ای باعث ایجاد آتش سوزی در
محیط زیست میشود که این علت تشدید گازهای CO2 در کشور است.

مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیطزیست با بیان اینکه افزایش جمعیت در ایران باعث افزایش تولید محصولات و ایجاد مصرف گرایی و تخریب محیط زیست میشود، ادامه داد:در زمانهای گذشته به دلیل محدود بودن تولیدات، هر محصولی که خریداری میشد از آن نهایت استفاده را میکردند اما متاسفانه امروز شاهد این اتفاقات نیستیم .وی تاکید کرد: زمانی که افزایش تولیدات را داریم مطمئنا افزایش استفاده از سوختهای فسیلی را نیز خواهیم داشت که همین افزایش استفاده از سوختهای فسیلی باعث افزایش میزان CO2 میشود که خود باعث تشدید گرمایش زمین، از بین رفتن زیستگاههای طبیعی ،تک جنسی شدن برخی گونههای حیات وحش و نابودی آنها میشود.

میرشکار در پایان گفت: با تشدید این معضلات در کره زمین علاوه بر زیست محیط ،زندگی برای انسان نیز مشکل خواهد بود.