مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180921827514529946

رتبه نخست خراسان رضوی در جذب سرمایه‌گذاری‌ خارجی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از کسب رتبه نخست استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در 6 ماهه نخست امسال در بین استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، شکوه میرشاهی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس ابلاغ سازمان سرمایهگذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در خرداد ماه امسال، استان متعهد به جذب 1050 میلیون دلار سرمایهخارجی شد.

وی اظهار کرد: در نخستین اقدام برای تحقق این هدف، با تعیین برش دستگاهی، تمامی دستگاههای اجرایی استان مکلف شدند با تشویق و حمایت از سرمایهگذاران خارجی امکان جذب و همچنین تسهیل فرایند سرمایهگذاری را فراهم کنند. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایهگذاری استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در طول امسال جلسات متعددی با سرمایهگذاران خارجی جهت رفع مشکلات سرمایهگذاران توسط این دفتر برگزار شد که ماحصل آن جذب 478 میلیون دلار سرمایه خارجی در 6 ماهه نخست سال در سطح استان بود.

میر شاهی تصریح کرد: با این حجم جذب سرمایه گذاری، 46 درصد از تعهد استان را محقق کرده که امیدواریم در پایان سال شاهد افزایش و تحقق 100 درصدی آن باشیم.

وی افزود: این سرمایهها در حوزههای انرژیهای تجدید پذیر، فرش ماشینی، زیورآلات و طلا، چاپ و بسته بنده و ساخت و مونتاژ بردهای الکترونیکی، هتل و گردشگری و از کشورهای افغانستان، عربستان، چین و آلمان بوده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایهگذاری استانداری خراسان رضوی گفت: این استان با بهرهمندی از ظرفیتهای فراوان، این آمادگی را دارد که پذیرای سرمایهگذاران از اقصی نقاط دنیا باشد و در همین راستا منطبق با تفاهم نامههای موجود بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها در زمینه تشویق و حمایت از سرمایهگذاری دو جانبه اقدام به ارسال فرصتهای سرمایهگذاری به سفارتخانههای جمهوری اسلامی جهت ارائه به سرمایهگذاران خارجی کرده است.