مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180902786700598210

تلف شدن 2 هزار قطعه پرنده مهاجر در پارک بوجاق

رئیس اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق بندر کیاشهرگفت: تاکنون آنفلوآنزا سبب تلف شدن بیش از 2 هزار قطعه پرنده در پارک ملی شده است.

به گزارش ایسنا، ابراهیم غلامی گفت: برای جلوگیری از شکار و صید پرندگان مهاجر و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و جلوگیری از انتشار آلودگی گشت و کنترلها همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امروز یگان حفاظت در حین انجام ماموریت با خودروهایی مواجه شدند که قصد بازدید از پارک ملی را داشتند که با وجود خطر آنفلوآنزا در منطقه ضمن اعلام بلافاصله خودروی گردشگران متوقف شد.رئیس اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق بندر کیاشهر تصریح کرد: به دلیل قرنطینه بودن منطقه،این افراد به محل استقرار دستگاه ضدعفونی منتقل شدند و خودروها نیز ضد عفونی و به خارج از محدوده پارک هدایت شدند.وی افزود: آنفلوآنزای فوق پرندگان با نوع H5N6 برای اولین بار در ایران گزارش شده است و تاکنون سبب تلفات بیش از 2 هزار قطعه پرنده در پارک ملی شده است.غلامی از مردم خواست با توجه به خطرات و حساسیت بالا بیماری،به هیچ وجه در محدوده پارک ملی خشکی دریایی بوجاق تردد نکنند.

کومه نماها در پارک بوجاق تخریب میشوند

غلامی تصریح کرد:در راستای دستور قضایی و با توجه به خطرات آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مهاجر، یگان سرمحیط بانی سفیدرود و اداره پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر پس از شناسایی کومههای شکار و صید به جهت پیشگیری از شکار و جلوگیری از انتقال آنفلوآنزای پرندگان به مکانهای دیگر آنها را تخریب کرد.

تردد، شکار و صید در پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است

غلامی خاطرنشان کرد: هرگونه شکار و صید و تردد در پارک ملی بوجاق اکیدا ممنوع است و با توجه به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و ممنوعیت کلی شکار و صید پرندگان مهاجر در سطح کشور، در صورت مشاهده موارد تخلف با آن برخورد قانونی خواهد شد.