مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180174394578320220
یک عکس، یک متن

چیدمان شگفت‌انگیز

جیمز برانت، هنرمند انگلیسی، با استفاده از اشیایی که در اطراف محل زندگی‌اش در یورکشایر پیدا می‌کند، چیدمان‌هایی خلق می‌کند که تحسین هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد.

به گزارش فردانیوز، او سنگها، ترکهها، برگها و حتی میوهها را به شکلهای حلزونی و منظم، کنار هم یا روی هم قرار میدهد و به طبیعت بیجان نظمی زیبا میدهد.

برندهای که مرگ را تجربه کرده

مارک مک موریس که توانست مدال برنز المپیک زمستانی 2018 را به دست آورد 11 ماه در آستانه مرگ قرار داشت.

به گزارش ایسنا، ردموند جرارد، 11 ماه پیش در آستانه مرگ قرار داشت. او در آن موقع هنگام پرش با یک درخت برخورد کرد و سقوط سختی داشت. این حادثه باعث شد نقاط مختلفی در بدنش دچار شکستگی شود و در وضعیت خیلی بدی قرار بگیرد.

پس از این اتفاق، ورزشکار کانادایی با هواپیما به ونکوور فرستاده شد تا بسرعت مورد عمل جراحی قرار گیرد. مک موریس در این باره گفت: هرگز تصور نمیکردم دوباره بتوانم اسنوبرد بازی کنم پس از حادثه فقط تلاش کردم زنده بمانم، چون طحالم پاره و فکم آویزان شده بود و تصور میکردم میمیرم. ورزشکار کانادایی ده روز در بیمارستان ماند و پس از بهبود توانست در نوامبر دوباره به میادین برگردد.

عروس سیاهپوش

یک دختر مصری که بتازگی ازدواج کرده در تلاش بود تا در جشن عروسی خود تفاوت چشمگیری با دیگر عروسها داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این تازه عروس مصری برای متفاوت بودن خود و اینکه جشن ازدواجش در خاطرهها ثبت شود، دست به اقدامی زد که با واکنشهای مختلفی مواجه شد.

دختر مصری روز جشن ازدواجش، رنگ مشکی را برای لباس عروسش انتخاب کرد و نخواست مانند دیگر عروسها با لباس سفید به خانه بخت برود.

بازدیدکنندگان در شبکههای اجتماعی که تصاویر او را دیده بودند نظرهای مختلفی درباره تصمیم او داشتند؛ برخی این اقدام وی را نوعی زیر پا گذاشتن عرف دانسته و بعضی دیگر معتقدند که اتفاقا کارش بسیار خلاقانه بوده است.

شهر در دست گربهها!

در کوچه پس کوچههای باریک استانبول، گربهها همه جا دیده میشوند: لبه پنجرهها و دیوارها، روی پلهها، بالای پشتبامها و هر گوشهای که نگاه کنید. به گزارش فردا نیوز و به نقل از رویترز، گربهها چه در حالی که در آفتاب لمیدهاند و چه در وقتی که خود را تیمار میکنند یا در جستوجوی غذا به درون مغازهای میدوند به عنوان بخشی از زندگی شهری در بزرگترین شهر اروپا پذیرفته شدهاند. مغازهداران یا افراد محلی برای گربههای همسایه نام انتخاب کردهاند و درباره آنها ماجراهایی نقل میکنند، چنانکه گویی در مورد یک دوست صحبت میکنند. برخی از گربهدوستان استانبول، خانههای کوچکی را برای گربهها خریداری میکنند تا آنها را از سرمای شبهای زمستان در امان نگاه دارند و برخی حتی گربهها را در این شبها به خانه خود میبرند.

اوزان، کارمند یک مغازه فروش حیوانات خانگی به رویترز میگوید: «برخی افراد گربههایی که پایشان شکسته یا کور شدهاند یا مشکلات گوارشی دارند برای معالجه به کلینیکهای دامپزشکی میبرند و پس از درمان، دوباره در خیابان رها میکنند.»