مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180153191468339532

واژگونی مرگبار اتوبوس در محور دیهوک ـ‌ فردوس

واژگونی اتوبوس زائران در حوالی طبس، 9 کشته بر جای گذاشت. 36 سرنشین دیگر اتوبوس مصدوم شدند که حال ده نفر از آنها وخیم است.

به گزارش جامجم، این اتوبوس روز یکشنبه از شهرستان گچساران به مقصد مشهد حرکت کرد. 42 زائر زن و سه مرد سرنشینان این اتوبوس بودند. ساعت 2 و 34 دقیقه بامداد دوشنبه اتوبوس در سه راهی جاده دیهوک ـ فردوس از مسیر اصلی منحرف و واژگون شد. پس از گزارش این حادثه توسط سرنشینان خودروهای عبوری، بلافاصله نیروهای هلال احمر و اورژانس در محل حادثه حاضر شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به این که شش تیم امداد جادهای از دیهوک و بشره در محل حادثه حاضر شدند، خاطر نشان کرد: 9نفر از سرنشینان اتوبوس در محل حادثه جان باخته بودند. 36 نفر دیگر هم مجروح شده بودند. مجروحان این سانحه رانندگی بلافاصله به بیمارستانهای فردوس و طبس منتقل شدند و بعد از اقدامات درمانی مشخص شد، حال ده نفر از مصدومان وخیم است. مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره آخرین وضعیت مصدومان گفت: یک مصدوم از بیمارستان فردوس به وسیله اورژانس هوایی بیرجند، سه مصدوم از بیمارستان طبس توسط اورژانس هوایی طبس و شش نفر نیز با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند منتقل شدند. علی دلخروشان افزود: 16 نفر از مجروحان این حادثه در بیمارستان طبس و ده نفر نیز در بیمارستان فردوس مراحل درمان را میگذرانند.

این سانحه نیاز به دستگاه سی تی اسکن در شهر فردوس را بیش از پیش نمایان کرد. به گفته رئیس اورژانس فردوس، دستگاه سیتی اسکن موجود در این بیمارستان، مدت یک ماه است خراب و غیرقابل استفاده بوده و در حال حاضر مصدومان باید برای انجام امور تشخیصی سیتی اسکن و
ام.آر.آی به بیرجند اعزام شوند.براساس اعلام رئیس پلیس راه خراسان جنوبی، بیتوجهی به جلو علت این سانحه رانندگی بود.

اسامی جانباختگان این سانحه به این شرح اعلام شده است: 1 ـ جواهر هرمزیمقدم از تلخابشیرین 2 ـ ملکه کرمی 3 ـ شاهبیبی جلالی از دیل 4 ـ فاطمهزهرا فاتحیمنش از دیل 5 ـ زری بزرگزاده از دیل 6 ـ شاهبیبی درودگراصل از دیل 7 ـ زینب رضاییلار از لار باشت 8 ـ شوکت محمدپوربیدک از بیدک باشت 9 ـ گلجهان افتخاریعمله از بیدزرد