مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180059519626250183

بازی آمریکا و اسرائیل با برگ سوخته

به دنبال سقوط یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی توسط نیروهای مسلح سوریه، ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی مبنی بر نقش داشتن ایران در این ماجرا ادامه دارد.

در همین زمینه جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا طی اظهاراتی بیاساس علیه کشورمان مدعی شده تهران پشت تمام بحرانهای فراروی منطقه، خواه در یمن یا سوریه قرار دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از النشره، ماتیس در این ادعا اظهار کرد: «در هر نقطهای از خاورمیانه مشکلی وجود دارد، ما ایران را میبینیم. ایران همواره پشت این بحرانها چه در یمن، چه در بیروت یا در سوریه قرار دارد.»

وزیر دفاع آمریکا احتمال ورود نیروهای این کشور را به درگیری نظامی علیه نیروهای دولتی سوریه رد و در عین حال ادعا کرد، دلیل حضور ایالات متحده در سوریه مبارزه با داعش است.

همچنین یک رسانه صهیونیستی مدعی شد، اسرائیل از طریق اروپاییها پیامهایی را به ایران منتقل کرده و نسبت به ادعای خود درباره حضور ایران در سوریه به تهران هشدار داده است.

به گزارش ایسنا، کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شد بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر رژیم صهیونیستی این پیامها را در گفتوگوهایی متعدد با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون رئیسجمهور فرانسه و ترزا می،نخستوزیر انگلیس منتقل کرده است.

به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، نتانیاهو در مجمع داووس که ماه گذشته (میلادی) در سوئیس برگزار شد، توانست به طور جداگانه با مکرون و مرکل دیدار کند و از آنها بخواهد تا پیامش را به مقامات ایران برساند.

به گفته این منابع آگاه، نتانیاهو در این رایزنیها ادعا کرده اسرائیل خواهان یک راهحل دیپلماتیک برای این مساله است، اما اگر این تلاشها به جایی نرسد برای استفاده از ابزارهای نظامی تعلل نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی روز شنبه در واکنش به رخنه یک هواپیمای بدونسرنشین به اراضی اشغالی که ادعا میکند متعلق به ایران بوده است، حملات هوایی را علیه سوریه انجام داد که در آن یک جنگنده صهیونیستی هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

کانال دهم رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش خود آورده است این سه کشور اروپایی هشدارهای اسرائیل را به مقامات ایرانی نزدیک به حسن روحانی، رئیسجمهور این کشور انتقال دادهاند.

بیانیه سناتور آمریکایی در حمایت از رژیم صهیونیستی

تد کروز، سناتور آمریکایی هم در حمایت از رژیم صهیونیستی بیانیهای منتشر و در آن نسبت به ادعای صهیونیستها مبنی بر رخنه یک پهپاد ایرانی به حریم هوایی اسرائیل واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا و به نوشته روزنامه اورشلیم پست، تد کروز در این بیانیه با تکیه بر ادعای مقامات صهیونیستی مبنی بر اینکه یک پهپاد ایرانی روز شنبه وارد حریم هوایی اسرائیل شده است، گفت: ایران در روزهای اخیر به یک اقدام غیرقابل قبول و خصمانه علیه دوست و متحد نزدیک ما یعنی اسرائیل دست زده است.